strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 80
Pyrkon 2000 - raport
sobota · 18 marca 2000 · 00:40 · Franki

11. i 12. marca odbył się w Poznaniu Pyrkon 2000. Goście konwentu mieli okazję zobaczyć przemykających po korytarzach tajemniczych osobników uzbrojonych w miecze świetlne. Byli to przedstawiciele Poznańskiego Fan-Klubu Star Wars. Do ich dyspozycji przeznaczona była w sobotę jedna z sal zwana Strefą Star Wars.

Po dość nieoficjalnej prezentacji pewnego filmu fantastycznego rozpoczęła się nauka gry w karciankę Young Jedi. O frekwencji lepiej nie wspominać. Ważne, że ktoś był :)

Następnym punktem programu był Konkurs Wiedzy o Star Wars. Wystartowały następujące osoby i drużyny:
1. Team Fani Star Treka
2. Team Sąsiedzi Fanów Star Treka
3. Burak
4. Team Fani Lipskiego
5. Team 1 Organizatora
6. Przeciwnik Fanów Star Treka
7. Animelex
8.Team Millenium Falcon
9.Team Rogue Squadron

Pierwszy etap opierał się na pytaniach z trzech kategorii: Wieśniak z Tatooine - pytania za 1 punkt, Imperialny Oficer - za 2 punkty, Yoda - za 3 punkty.

Drugim etapem była Śmiertelna Kategoria. Gracze cytowali ostatnie słowa różnych postaci. Najbardziej widowiskowym okazał się jednak trzeci etap zwany Żenującym, gdzie konkursowicze musieli wykazać się zdolnościami aktorskimi. Największy aplauz zdobył Team Fani Star Treka odgrywający ścigających się Anakina i Sebulbę. Zwycięzcami okazali się jednak:
I miejsce - Team Sąsiedzi Fanów Star Treka
II miejsce - Team Rogue Squadron
III miejsce - Team Millenium Falcon

Kolejną planowaną z naszej strony atrakcją był panel pod tytułem "Zrób Sobie Epizod, Czyli Efekty Specjalne w Kinie Amatorskim." Było to spotkanie ze specem od efektów specjalnych w kinie amatorskim - Maciejem "EFIXem" Lewandowskim - i Krzysztofem Kaszkowiakiem, czyli twórcą starwarsowego filmu (w produkcji) "Another Chance". Maciej i Krzysztof przedstawili robocze materiały z produkcji filmu, m.in. własnoręcznie stworzony hełm Vadera . Zgromadzonym przedstawiono sposoby na realizację widowiskowego kina w domu oraz pokrewne temu zagadnieniu tematy. Spotkanie zakończone miało być prezentacją fanowskich fan-video jednak po emisji filmu Stanisława Mąderka "Stars In Black" (przyjętego owacjami) spotkanie zostało brutalnie przerwane przez organizatorów konwentu II ERA, którzy wepchnęli się do NASZEJ sali ze spotkaniem z redakcją "Feniksa". Potem udało się jednak pokazać paru osobom trochę fan-filmików.

W niedzielę odbył się turniej gry karcianej SW CCG. Oto najlepsi::
I miejsce - Marcin Bulski
II miejsce - Michał Nowak
III miejsce - Przemo Bobrowski

Podczas trwanie konwentu można było spotkać pojedynkujących się za pomocą mieczy świetlnych szaleńców. Strat w sprzęcie i ludziach nie było.

Prezes Poznańskiego Fan-Klubu Star Wars, Maciej Górczyński

P.S. Jako prezes chciałbym podziękować wszystkim, którzy choćby w najmniejszy (i największy też) sposób przyczynili się do tego, że Strefa Star Wars zaistniała na Pyrkonie 2000. Nazwisk nie wymieniam, by kogoś nie pominąć. Ci, którym podziękowania się należą doskonale o tym wiedzą. Niech Moc będzie z Wami!
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016