strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 80
Ceny gier LucasArts w Polsce
poniedziałekk · 22 kwietnia 2002 · 21:20 · Rif

Często spotykamy się z krytycznymi opiniami dotyczącymi wysokich cen gier komputerowych firmy LucasArts. By wyjaśnić przyczynę takiego stanu rzeczy skierowaliśmy się do źródła. Pani Katarzyna Szlendak z Licomp Empik Multimedia Sp.z o.o. przybliżyła nam politykę firmy i jej zachodnich partnerów:

„Kształtowanie poziomu cen (169, 189 zł) nie leży w naszej gestii. Jak zauważyłeś producent Activision i LucasArts ma standardowo taki poziom cen na produkty z wyższej półki w tym na gry z serii Star Wars. W USA czy na Internecie można ich gry kupić, za 45/50$ co oznacza około 180/200 zł u nas plus koszty cła i paczki. Z tej perspektywy wynika, że nasze ceny, jako dystrybutora są korzystne, ale ostatecznie i tak jest to duża suma. Zdajemy sobie z sprawę, że to za dużo jak na kieszeń polskiego gracza, z tym, że zmian polityki cenowej można wymagać tylko od producenta. Mimo naszych usilnych, kilkukrotnych prób, producent nie zmienił cen dla Polski i pewnie w najbliższym czasie nie zmieni. Z drugiej strony, jako LEM staramy się wypuszczać po pewnym czasie serie np. Lucas Classic gdzie, 7 tytułów Star Wars jest w cenie 79 zł każdy.”

Jak widać musimy się chwilowo pogodzić z drobnymi niedogodnościami, ale trzeba przyznać, że seria Classic sprawdza się i stwarza znakomitą okazję by uzupełnić swą kolekcję o tytuły, które dawniej ze względu na cenę były nieosiągalne.

Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016