strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 80
Podsumowanie roku 2001
wtorek · 1 stycznia 2002 · 12:41 · Franki

Z okazji nowego roku nie będziemy składać wam nudnych, sztampowych życzeń. Zamiast tego, wysililiśmy się trochę bardziej (na dobrze, ja się wysiliłem, a reszta squadu wspierała mnie moralnie ;) i przygotowaliśmy sztampowe podsumowanie roku 2001.

Przeglądając archiwalne newsy z ostatnich 12. miesięcy nie raz zakręciła mi się łezka w oku. Czułem się jakbym pisał i czytał to wszystko zaledwie wczoraj. Eh, to prawda, że czas leci jak woda... (jak napisał ktośtam, w jakimś-tam wierszu). Jeśli macie ochotę przeczytać wspomnienia sentymentalnego durnia, serdecznie zapraszam was do lektury...

styczeń
Złoty Miecz 2000
Na Ord Mantell (nowi czytelnicy, kojarzycie o co chodzi? ;) pojawiają się wyniki głosowania na Najlepszy Polski Produkt Star Wars z lat 1995-2000.

luty
Encyklopedia DeAgostini
Do kiosków trafia próba partia Encyklopedii Star Wars wydanej przez DeAgostini. Cieszyliśmy się, że na nieco zmurszałym rynku polskim pojawiła się nowa firma zajmująca się GW. Niestety, do dnia dzisiejszego ukazały się jedynie cztery numery i nadal nie wiadomo czy kiedykolwiek rozpocznie się sprzedaż na większą skalę. Liczymy, że coś ruszy w tym temacie przed premierą Epizodu II.

marzec
Powstaje Imperial City Online
Czy trzeba dodawać coś więcej? :) Jeśli tak, to odsyłam do pierwszej informacji, jaką kiedykolwiek zamieściliśmy na tej stronie.

Making Episode II
Po średnio udanej serii on location z Ahmedem Bestem w roli prezentera, starwars.com serwuje nowy cykl reportaży. Making Episode II to ciekawe i profesjonalnie wykonane filmiki dokumentalne, ukazujące niektóre z aspektów produkcji E2.

kwiecień
Clonetroopers
Jedna z tajemnic Epizodu II przestaje być tajemnicą. TheForce.Net zamieszcza rysunki przedstawiające clonetrooperów (możecie je obejrzeć tutaj i tutaj).

maj
Premiera Epizodu XIII
Najdłużej oczekiwany polski fan-film został wreszcie ukończony. Niektórzy spodziewali się po nim więcej, ale ogólnie autorom należą się brawa (choćby za wytrwałość i silną wolę).

czerwiec
The Phantom Edit
Fani niezadowoleni z Epizodu I biorą sprawy w swoje ręce i przycinają go wedle swojego widzimisie. Jednym z „podcinaczy” miał być nawet Kevin Smith, ale szybko okazało się, że to jedynie plotka. Niemniej jednak na zachodzie Phantom Edit zwrócił (a raczej „zwróciły”, bo były dwie wersje) na siebie sporą uwagę.

Oficjalna zapowiedź TPM na DVD
Po niekończących się apelach, Lucasfilm ogłasza wreszcie, że Epizod I pojawi się na DVD w USA 16 pazdziernikaa.

lipiec
Nic ciekawego
Generalnie jestem na wakacjach i nie za bardzo wiem co się dzieje. Potem okazuje się, że nic wielkiego się nie działo ;). Jedyna godna uwagi informacja to ogłoszenie przez Imperial Entertainment, że DVD z Mrocznym Widmem pojawi się w Polsce w pazdziernikau. Później data premiery zostaje przesunięta na 7. listopada.

sierpień
Znamy tytuł Epizodu II
Atmosfera wokół E2 zaczyna się podgrzewać (jak na sierpień przystało). Oficjalna ogłasza tytuł drugiego prequela: Attack of the Clones. Polskie tłumaczenie, bez większych niespodzianek i kontrowersji, to Atak klonów.

wrzesień
ICO na papierze
Od tego miesiąca prowadzimy w magazynie Science Fiction kącik starwarsowy pod nazwą Imperial City.

Zaczyna się trailerowe szaleństwo
Spekulacje na temat „kiedy, ile i z jakim filmem” sięgają zenitu. Tutaj, tutaj i tutaj macie próby odpowiedzenia sobie na te pytania. A to jedynie część raportów w sprawie trailerów.

pazdziernika
Gwiezdne Wojny na DVD po raz pierwszy w historii
16 X w USA i Kanadzie rozpoczyna się sprzedaż Epizodu I na DVD. Nadal nie wiadomo, kiedy na tym nośniku ukaże się klasyczna trylogia. Ostatnie doniesienia mówią o roku 2005 albo 2006.

Pierwsza figurka z AOTC i opakowanie
Może nie dla wszystkich jest to jakaś wielka podnieta, ale dla kolekcjonerów na pewno. Starwars.com pokazuje Obi-Wana i ,co ważniejsze, blister, w jakim będą się znajdować figurki stworzone na podstawie E2.

listopad
Ogólnoświatowa premiera Epizodu II
Bez dwóch zdań jest to najważniejsza wiadomość roku. Nagle okazuje się, że zobaczymy kolejną część Gwiezdnych Wojen szybciej niż fani w Stanach (biorąc pod uwagę różnicę czasu :). Nieskromnie przypomnę, że wiedzieliśmy o tym na dwa miesiące przed ogłoszeniem na starwars.com. Niestety, musieliśmy trzymać gębę na kłódkę, lecz i tak dawaliśmy nieśmiałe aluzje (o tutaj, tu, a nawet tu ;).

DVD w Polsce
Od 5. listopada w supermarketach Tesco, a od 7. w całym kraju można wreszcie kupić The Phantom Menace na cudownym, srebrzystym krążku. Możecie przypomnieć te emocje czytając raporty czytelników, którzy dopiero co wrócili ze sklepów.

Trzy teaser trailery
Nie dość, że ogłoszono ogólnoświatową premierę, to jeszcze zaprezentowano trzy różne trailery. Pierwszy - Breathing - był w Stanach wyświetlany przed filmem Monsters, Inc.; drugi – Mystery - udostępniono jedynie posiadaczom E1 DVD; trzeci - Forbidden Love - rozgrzewał publiczność przed Harrym Potterem.

Teaser poster
Wisienką zdobiącą pyszny tort przygotowany w listopadzie przez Lucasfilm było ujawnienie pierwszego plakatu reklamującego Atak Klonów.
grudzień
Decipher traci licencję
Jakby na przekór miłym wydarzeniom z listopada, Decipher ogłasza, że Lucasfilm pozbawił ich licencji na karcianki spod znaku Gwiezdnych Wojen. Nowe gry będą wychodzić ze stajni Wizards of the Coast i nie będą kompatybilne wstecz. Nie bez przyczyny, gracze czują się oszukani i olani.

Cienie Imperium w Polsce
Niby to nic wielkiego, ale wiadomo, że ostatnio nie mieliśmy zalewu komiksów SW (delikatnie mówiąć). Lepszy rydz niż nic.


I to by było na tyle, chłopcy i dziewczęta. Być może niektóre z powyższych wydarzeń nie zasługują, aby je tu wymieniać, może o niektórych zapomniałem. Weźcie jednak po uwagę, że to tylko zabawa, a nie jakiś sztywniacki ranking „best of the best”. Zresztą każdy ma prawo do swojego zdania, więc skwapliwie korzystam z tego przywileju.

Ponudzę was jeszcze statystykami dotyczącymi ICO:
Fakt 1 – przez 303 dni działania tej strony zamieściliśmy w sumie 479 newsów. Daje to 1,58 newsa na dzień.
Fakt 2 - przez rok 2001 udostępniliśmy wam ponad dwa tysiące zdjęć, setki megabajtów filmów i nawet-nie-wiem–ile radochy z bycia fanem/fanką najlepszej serii filmów na świecie :-)
Fakt 3 - do 31 grudnia sama strona główna była wyświetlana 198436 razy.
Fakt 4 - kto nie wierzy w powyższe dane, może sobie wszystko sprawdzić w archiwalnych newsach ;-P
Fakt 5 - gdyby nie wy, osiągnięcie tego wszystkiego nie byłoby możliwe. Dziękujemy wam.

Co do roku 2002: nie mam wątpliwości, że dla fanów będzie to dobry rok. Przecież wychodzi Epizod II !!! Jakikolwiek by on nie był, jestem przekonany, że spodoba się nam bardziej niż TPM. Poza tym spójrzcie tylko na liczbę 2002. Jaka ona piękna i zgrabna – nieważne czy czyta się ją od przodu, czy od tyłu, i tak wychodzi to samo ;). Tak naprawdę starwarsowe szaleństwo jeszcze przed nami. Hooray! :-)
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016