strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 O stronie > Wassup?nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 80
"So we meet again, young Skywalker."
niedziela · 17 wrzesnia 2000 · 15:00 · Franki

No właśnie... po trzech miesiącach rozłąki znowu się spotykamy. Pewnie niektórych nurtuje pytanie "co, do cholery, się z wami działo?!?". Odpowiedź na tą zagadkę nie należy do trudnych - ni z gruszki, ni z pietruszki zostaliśmy pozbawieni serwera, a potem nawet sera. Taki los spotkał również wszystkie inne strony ze ś.p. death.stara.

Dlaczego nie przenieśliśmy się od razu na inny serwer? Tu odpowiedź będzie bardziej pogmatwana, mniej precyzyjna i bardziej m(y)dląca oczy. Chcieliśmy porządnie "wyremontować" Archiwum i rozpocząć trzeci rok jego działalności z początkiem roku szkolnego. Jak widać to drugie założenie nie zostało wykonane zgodnie z planem - wrzesień ma się już ku końcowi.

Natomiast, pierwszy punkt naszego projektu wypalił całkowicie. Serwis został przebudowany, zarówno od strony technicznej jak i użytkowej. Dotychczas cały site był robiony jedynie w HTML'u, co bardzo utrudniało aktualizacje newsów. Pisanie tekstu zajmowało mniej więcej tyle samo czasu co wrzucanie go na stronę w Internecie. Teraz, za sprawą PHP i bazy danych MySQL, dodawanie nowych wiadomości ogranicza się do wypełnienia odpowiednich pól w formularzu i kliknięcia na przycisk "Wyślij". Nudzę o tym dlatego, że dzięki PHP będziemy mogli skupić się bardziej na treści Archiwum, co zaowocuje częstszymi aktualizacjami.

Ten screen nie niesie ze sob± żadnego przesłania. Po prostu się nam podoba.Kilka linijek wcześniej wspomniałem o modernizacji strony od... eee... strony użytkowej. Chodziło głównie o zmianę nazewnictwa działów i wywalenie pomniejszych bugów. Obecnie wszystkie sekcje mają nazwy, które intuicyjne kojarzą się z ich zawartością (odstępstwem od tej reguły jest nazwa sub-sekcji, którą właśnie czytasz ;). Nietrudno wydedukować co można znaleźć w dziale "Humor" czy "News". Poprzednie nazwy były niezrozumiałe dla osób, które po raz pierwszy trafiły na Archiwum i nie znały się dobrze na Gwiezdnych Wojnach.

Co jeszcze? Widzieliście już przemodelowaną stronę główną, która zapewne zwaliła Was z nóg swoją miętową świeżością i czytelnością. Nie do przeoczenia są również idiotyczne wierszyki sprytnie maskujące przeznaczenie podstron w sekcji "O stronie".

Wracając do tematu serwera - naszym dobroczyńcą jest firma 4net, której serdecznie dziękujamy i obiecujemy, że postaramy się nie utrudniać życia jej adminowi (kiedy tylko podłączy nas do bazy danych - wcześniej obietnica jest nieważna ;)

To na razie wszystko. I jak mówią w tej Ameryce... stay tuned!


Franki, który chciałby wymyśleć jakieś dowcipniejsze i zarazem bardziej oryginalne pożegnanie, ale jest na to zbyt senny.

PS Jeszcze trzy słowa od ojca prowadzącego, Lorda Freejacka: "Nieważne co Franki napisze, to ja chcę powiedzieć, że ten leń i poganiacz kur wolał wieś niż newsy i na pal go (może być sztywny)."

PS2 Tu jeszcze raz Franki, który może zawsze powiedzieć ostatnie słowo, bo to on robi ten update: "Drogi Lodzie Wolnyjacku, proponuje kilka lekcji u prof. Miodka. Może pomoże" :)
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016