strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/starwars/domains/starwars.pl/public_html/ico/pokaz.php on line 81
Mroczne Widmo już na 2 miejscu
poniedziałekk · 7 maja 2001 · 11:20 · Kielo · źródło: Stopklatka

Chodzi oczywiście o miejsce w rankingu filmów mających rekordowe wpływy podczas tzw. otwarcia, czyli pierwszego weekendu wyświetlania w kinach. Od maja 1999 do ostatniego weekendu na pierwszym miejscu znajdował się The Phantom Menace, który podczas otwarcia zarobił 64,8 miliona dolarów. W tej chwili pierwsze miejsce zajmuje film Mumia Powraca, czyli sequel Mumii z wpływem 70,1 miliona dolarów.

UPDATE: W powyższej notatce nie wspomniałem, że chodzi o ranking filmów mających otwarcie w tzw. zwykły weekend. Niektóre premiery odbywają się w "przedłużone", świąteczne weekendy co powoduje większe wpływy z otwarcia. Na pierwszym miejscu od 1997 roku znajduje się Zaginiony świat: Jurrasic Park, który miał otwarcie w przedłużony weekend.

Podsumowując: Zaginiony świat zajmuje pierwsze miejsce, jeżeli chodzi o wszystkie otwarcia a Mumia powraca i Mroczne widmo zajmują kolejno pierwsze i drugie miejsce jeśli bierzemy pod uwagę otwarcie w zwykły weekend.

Dzięki dla Roberta Szmidta za zwrócenie uwagi na mój błąd.

UPDATE 2: W powyższej notce Kielo miał jednak na myśli niezwykły weekend. Jak wiemy rekord TPM polegał na tym, że film zarobił tyle kasy po premierze w środę. Podobnie jest z Mummy Returns, którego premiera przypadła na niedzielę. W obydwu wypadkach nie ma zatem mowy o zwykłych weekendach.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016