strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Opinie Nomi - The Curse of the Black Hole Pirates nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


okładka
Oddział Breakout powraca [właściwie to drużyna lub pododdział po polsku, ale to język już na wymarciu, więc nie wymagajmy od tłumaczy i korektorów wiedzy - droid]. Pierwsza część opowieści o ich przygodach okazała się niezwykle satysfakcjonująca, druga nie jest gorsza. W jaką kabałę tym razem wplątali się bohaterowie? Tytuł powieści wyjaśnia wszystko. Skoro mamy "The Curse of the Black Hole Pirates", to musi być o piratach. Piraci w filmie i literaturze mieli swoje wielkie i gorsze chwile. W świecie "Gwiezdnych wojen" nieustannie się o ich mówi, choć, o ile pamiętam, nie było jeszcze gwiezdnowojennej powieści pirackiej? Oto niewielka dawka romantycznych przygód kosmicznych rabusiów w wykonaniu Rydera Windhama.

okładka
Bohater powieści, padawan Jedi Nuru Kungurama, pochodzi z rasy Chissów. Przyszło mu żyć w ciekawych czasach, przez galaktykę przetacza się wojna, Republika rozpaczliwie potrzebuje sojuszników. Może więc Chissowie? To bardzo długa droga. Kultura nieznana, kontakty właściwie nie istnieją. Ale czy Republika wysyła doświadczonego dyplomatę, mistrza słów i dyskretnych manipulacji? Nie! W nieznane z bardzo ważnym zadaniem w towarzystwie oddziału żołnierzy, robota i pilota wyrusza właśnie Nuru. Jego pochodzenie jest jedyną kartą przetargową w negocjacjach, choć padawan o własnej rasie nie ma żadnego pojęcia, nie zna nawet języka. Oczywiste, że się denerwuje. Martwi. Nie jest superbohaterem bezmyślnie pędzącym naprzód. A właściwie to skąd Chiss wziął się na terytorium Republiki? Pamiętacie losy pewnego superbohatera w czerwonej pelerynce i obcisłych leginsach?

okładka
Prawa Murphy'ego działają nie tylko w naszej, ale i w odległej galaktyce, więc prosta, wydawałoby się misja oczywiście się komplikuje. Przeszkadzają Separatyści, przeszkadzają piraci. Piraci świetnie wpisujący się w filmowy wizerunek odmalowany w filmach z lat siedemdziesiątych. Barwni, o najróżnorodniejszym pochodzeniu, wytatuowani, zaopatrzeni w protezy, pozornie groźni, w rzeczywistości... A co robi banda piratów, kiedy dowiaduje się, że właśnie nawiązała kontakt z Jedi? Walczy o życie? Usuwa z tego świata odwiecznego wroga...? Niesztampowe sytuacje opisywane przez Windhama, przyprawione ogromną dawką humoru, są ogromną siłą książki.

okładka
Windham świetnie zna wszechświat "Gwiezdnych wojen". "Klątwa piratów" jest pełna odniesień do zdarzeń i postaci opisywanych w niezliczonej liczbie książek i komiksów, którymi obdarzono nas do tej pory. Czy ktoś pamięta komiks "Infinity`s End" z serii Republic? Starożytne ruiny, pradawna rasa i wrota nieskończoności skracające drogę przez otchłanie kosmosu? Autor świetnie łączy najróżniejsze elementy i nie trzyma się uparcie własnych bohaterów i stworzonego wokół nich ciasnego światka. Czytając książkę czułam ogrom gwiezdnowojenego świata.

Czytanie krótkiej, napisanej prostym językiem książki Windhama, sprawiło mi prawdziwą przyjemność. Wartkie przygody, strach przed nieznanym, ogromna ilość humoru... Nic tylko czytać. Trzecia część przygód dzielnej drużyny Breakout nastąpi.

Nomi
27.11.2010 r.

Artykuły: 1, 2, 3. Star Wars: The Clone Wars: Book 2: The Curse of the Black Hole Pirates - Ryder Windham - Grosset & Dunlap - lipiec 2010 r.

- miękka okładka,
- 196 stron,
- ISBN 0448453932,
- cena 6,99 USD.


Star Wars: The Clone Wars: Tajne misje: Klątwa piratów - Ryder Windham - tłumaczenie Michał Zacharzewski - Hachette - wrzesień 2010 r.

- miękka okładka,
- 174 strony,
- ISBN 978-83-7575-848-1,
- cena 19,90 zł.


Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016