strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Opinie Droida - Ylesia e-book nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Opinie Droida by Lorienjo

powiększ
W końcu przeczytałem e-booka Waltera Jona Williamsa "Ylesia", który rok temu z okładem zapowiadał "Szlak przeznaczenia". Każdy, kto przeczytał "Szlak" zapewne zauważył pewną "dziurę" w continuum owej historii pomiędzy rozdziałem 21 a 22. Otóż tak, "Ylesia" jest owym brakującym fragmentem. W zasadzie Del Reye mogli dołożyć te kilkadziesiąt stron, tworząc jedną niezapomnianą książkę SW. Niestety tak się nie stało i mamy dwa kawałki jednej opowieści, a właściwie powieść z dziurą po kuli plazmy i oderwany fragment. ;) Być może wersja paperbackowa "Destiny's Way", która właśnie wyszła w USA i zawiera "Ylesię" będzie "całością". Zobaczymy...

Nowo mianowani Rycerze Jedi przyłączają się do floty admirała Kre'Feya ponad Kashyykiem. W tym samym czasie stary znajomy, Thrackan Sal-Solo stara się o poparcie wielkiego Shimrry. Dziwne? Chyba nie, jeśli spojrzymy na przeszłość kuzyna Hana Solo. Ale cóż zyskał niewierny? Fakt, "poparcie" za podległość systemu Korelii. Ale ponad to, został zesłany, to znaczy wysłany przy pomocy amfistafa witającego się z jego nerką, na Ylesię, jako Prezydent Brygady Pokoju. Cóż za awans... ;) Z drugiej strony Kyp Durron opracowuje ekspedycję karną na Ylesię, w celu ukarania zdrajców za pomoc udzielaną najeźdźcom, w ramach realizacji wstępnej fazy planu Ackbara.

W sumie historia dosyć prosta, w sam raz do brakujących rozdziałów. Widzimy pierwsze kroki Jedi w doskonaleniu bitwowięzi. Dowiadujemy się w jaki sposób Jacen trafił na pokład Ralroosta jako koordynator wojenny. Ale najciekawsze są opisy potyczek, zarówno w przestrzeni, w atmosferze jak i na ziemi. :D Mamy wszystko to, czego można się spodziewać po wojennej historii sf. Ponoć wyprawa nie poszła zgodnie z planem, jak to czytamy w "Szlaku"? Ano jak to na wojnie, raz z tarczą, raz na tarczy, grunt aby bilans zysków i strat był korzystniejszy po "naszej" stronie. Polecam, jeśli ktoś ma taką możliwość. Papierowa "Destiny's Way" już niedługo powinno trafić na półki na przykład EMPiKów. Dobra motywacja, aby szkolić basic. :)


Lorienjo

Czekamy na Twoje opinie o Opiniach Droida na forum Holonet.pl w tym topicu.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016