strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Opinie Droida - The Wildlife of Star Wars: A Field Guide nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Opinie Droida by Lorienjo

powiększ
W 2001 roku Chronicle Books wydali w kooperacji z Lucasiami książkę Terryla Whitlatcha i Boba Carrau "The Wildlife of Star Wars: A Field Guide". Nie byłoby pewnie w tym nic intrygującego gdyby nie parę drobiazgów:

1. Jest to książka o życiu w świecie SW dotycząca fauny, czyli życia w trzecim planie filmu albo i poza nim (ukłon do samej ziemi dla wszystkich tych, których praca dała żywot tym istotom).

2. Formatu większego niż A4 jest, w skórę dewbacka obłożona jest (albo i innego gada), 176 stron ma pełnych KOLOROWYCH plansz od samego początku do końca.

3. Obejmuje Tatooine, Hoth, Dagobah, Naboo (trzy strefy - Theed, głębię i bagna Gungan), Bespin, Endor, Yavin 4, Coruscant i co nieco innego, między innymi gatunki z Alderaan.

4. Opisany jest, przynajmniej dla pewnej części gatunków, cały rozwój od narodzin do śmierci oraz współżycie z innymi gatunkami.

To chyba wszystkie główne parametry tej pozycji. Co tu dużo mówić, wystarczy jakbyście zobaczyli małe wampy z mamą i to chyba wystarczy za cały komentarz. Tu jest wszystko, a nawet więcej. Teraz to już tylko należy domagać się książki o roślinach.powiększ

PS. Swoją drogą ostatnio zaczynam powoli zdawać sobie sprawę ile wysiłku, ilu ludzi potrzeba chociażby dla stworzenia czegoś takiego jak życie na planecie, którą GLu$ wymyśli. Z drugiej strony dosyć drapieżne to życie, chociaż "krówki" też tu występują. A to tylko jeden aspekt, a technika, a cywilizacja? Czy to wszystko jest konieczne dla stworzenia filmu? Czy GLu$ nie błądzi? Carrie wspomina, że sama miała tylko dwa stroje na potrzeby całego filmu: biały i biały. A dzisiaj? Padme do każdej sceny nosi co innego, a inni? Czy to ma jakiś sens? Czy to jest film? Czy...? I tak z całego procesora dziękuję twórcom stojącym za sukcesem GLu$ia, gdyż ów sukces jest i dla mnie. Dziękuję!Lorienjo "The Wildlife of Star Wars: A Field Guide" Chronicle Books 2001 r. Czekamy na Twoje opinie o Opiniach Droida na forum Holonet.pl w tym topicu.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016