strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Opinie Droida - SWM Ultimate Missions: Rebel Storm nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Opinie Droida by Lorienjo

powiększ
To pierwsza książka uzupełniająca uniwersum Star Wars Miniatures. Na 96 stronach formatu Letter (krótsze A4) zgromadzono oprócz scenariuszy rozgrywek powiązanych mniej lub bardziej z klasyczną trylogią SW, także trochę materiału poszerzającego środowisko SWM. Na pierwszy rzut oka bardzo miłe wrażenie robi grafika zastosowana w publikacji. To są zdjęcia i rysunki, które tak bardzo lubimy. Han, Leia, Luke, Chewie, droidy, Imperator, Vader i wiele, wiele innych znanych nam postaci. Ale przecież to nie album z grafikami...

Esencją książki są ponoć 33 misje opowiadające historię obalenia Imperatora. No fakt, ataku X-wingiem na DS nie ma, ale kuszenie Luka już tak. Można walczyć na Hoth, ścigać się na "motorkach" na Endorze, ale i wystawić własną chciwość na próbę na Alderaanie tuż przed pokazem pełnych możliwości bojowych DS. W sumie wygląda to nieźle, ale... I tu zaczerpnę trochę z wypowiedzi graczy zza oceanu. Misje są nudne, nie zbalansowane, nie wytestowane, wydane na chybcika. Ponoć najlepsze są te w ogóle nie związane z filmem... Cóż, kilka z misji dostępnych jest na stronie Czarodziejów, więc możecie spróbować.

Ale najciekawsze pozostało na deser. Do książki dołączono standardową, dwustronną mapę pokazującą okolice Mos Eisley z jednej strony i Cloud City z drugiej oraz całą masę różnych żetonów z dołączonymi nowymi zasadami rozszerzającymi możliwości odgrywania przygód. Jest nawet AT-ST. Czyżby jakiś krok w kierunku graczy RPG? Żetony oprócz walkera reprezentują trochę przydatnego sprzętu. Droidy, E-Web blaster, pakiety medyczne, nawet Han Solo w karbonicie. Zasady zaś pokazują jak to dobro wykorzystać, a ponadto jak wspinać się, skakać, spadać, zastawiać pułapki, gmerać po schowkach, używać "motorków" w pościgach, rozgrywać kampanie, jak wprowadzić do gry okopy i okna. A na dokładkę ponoć całkiem niezły generator misji. To znowu w oparciu o opinie graczy.

W sumie czy warto wydać 30 dolarów (na Amazonie już dwadzieścia)? Ponoć nie. Jeden z graczy wycenił książkę góra na dychę i to właśnie z uwagi na materiał nie związany z filmami, czyli szesnaście stron i dodatki plus za grafikę. Na wiosnę czeka nas (no może akurat nie nas) kolejna książka, tym razem do Clone Strike. Jeśli uda mi się ją obejrzeć...


Lorienjo
[02.01.2005] "SWM Ultimate Missions: Rebel Storm" - J.D. Wiker - Wizards of the Coast - listopad 2004 r. Czekamy na Twoje opinie o Opiniach Droida na forum Holonet.pl w tym topicu.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016