strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Opinie Droida - SWM Ultimate Missions: Revenge of the Sith nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Opinie Droida by Lorienjo

powiększ
Trzeci dodatek do SW Miniatures za nami, a przed nami trzecia książka z misjami. Tym razem zaoferowano nam 34 misje związane z Epizodem III. Prawdopodobnie to, jak i opóźnienie wydania o miesiąc spowodowało, że całość sprawia lepsze wrażenie niż poprzednia książka. Misje są lepiej opisane, a co najważniejsze mniej "figurko żerne". Tam, gdzie kiedyś potrzeba było 25 Super Battle Droidów, dziś wystarczą dwa tuziny zwykłych droidów. Oczywiście figurek unikalnych nie dało się uniknąć bo to EIII właśnie, chociaż... Jak zwykle dodano dwustronną mapę, która odwzorowuje mniej lub bardziej udanie, przeważnie mniej, ale to gra, z jednej strony Mustafar, z drugiej pokład "Niewidzialnej Ręki". A wśród żetonów znajdujemy myśliwiec Jedi (jako przeszkodę, a nie pojazd), jakieś dziury i najciekawszy żeton z Hailfire droidem (3x3").

Oczywiście są jeszcze dodatki. Żadnych specjalnych, nowych zasad w porównaniu z "UM: Clone Strike" tu nie znajdziecie. Mam takie dziwne wrażenie, ze obserwujemy zmierzch kolejnej gry bitewnej SW. Jeszcze czeka nas dodatek "Universe", gdzie prawdopodobnie spotkamy figurki dostępne do tej pory w postaci żetonów, potem książka "UM: Universe" i na jesieni AT-AT... I to już chyba koniec. Póki co nie słychać, aby WoTC przewidywało cokolwiek, w tym także RPG, na przyszły rok.

Ale to nie koniec dodatków. Pozostał jeszcze generator misji dla tych, którym wyobraźnia nie służy, lub gdy nie potrafią porozumieć się z drugim graczem. Został opracowany na nowo od czasu "UM: Rebel Storm" i z pewnością jest lepszy, pomijając to, że wykorzystuje wszystkie mapy z poprzednich dodatków, jak i książek UM. Zresztą, aby rozegrać misje do EIII także będziecie potrzebować map z CS.

A na samym końcu coś dla miłośników RPG. Jak wykorzystać figurki w świecie RPG, czyli charakterystyki Anakina Skywalkera, Baila Organy, Chewbacci, generała zGrywusa, Obi-Wana Kenobiego, Sana Hilla, Sly Moore, Tarffula, Tiona Medona i Wata Tambora. Dodając do tego nowe artykuły ze strony internetowej Czarodziejów, widać, że w jakiś tam sposób próbują łatać "dziurę" wynikającą z braku nowych podręczników RPG. Czy może dawać nam to jakąś nadzieję na przyszłość?

Oczywiście cena jak i objętość książki nie uległy zmianie. Za 96 stron formatu A4, ale za to jak zwykle wspaniałych, kolorowych stron na dobrym papierze, przyjdzie nam zapłacić prawie 30 dolarów. No chyba, że zajrzycie na Amazona lub ktoś sprowadzi książkę do Polski. Czy musisz ją mieć? Niekoniecznie. Jeśli zaś masz "UM: Clone Strike" to z pewnością nie. No chyba, że...

Lorienjo
[17.07.2005]
SWM Ultimate Missions: Revenge of the Sith - J.D. Wiker - Wizards of the Coast - maj 2005 r. (a był to czerwiec). Czekamy na Twoje opinie o Opiniach Droida na forum Holonet.pl w tym topicu.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016