strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Opinie Droida - The Hive nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Opinie Droida by Lorienjo


12 miesiąc Wojen Klonów

W czasie, gdy "The Cestus Deception" trafiło na półki pisanie o "reklamie" owej książki nie ma już chyba sensu, ale przyznam się szczerze, że zapomniałem. I właściwie moja intuicja chyba mnie prawidłowo "zablokowała", gdyż zapowiedź, jak to kolejny raz wielki mistrz Jedi Obi-Wan Kenobi ratuje następny świat (no fakt, mistrzem to on jeszcze nie jest) wygląda na lekko nieświeże danie... Nic to, przeczytałem, to i napiszę, nawet o tym, że zapowiedzianego wywiadu, ani fragmentu książki "matki" tu nie znalazłem. Cóż...

Ord Cestus. Planeta przypominająca Geonosis (sic!) i to nie tylko z "wierzchu". Obi-Wan zostaje przysłany z misją wstrzymania produkcji, czy też sprzedaży bio-droidów (sic!) z Cestus Cybernetics Separatystom, niezwykle groźnych dla Republiki, gdyż unikalne układy pozwalają maszynom przewidywanie posunięć przeciwnika. Technologia pokojowa z droidów strażniczych jak zwykle została zaadoptowana do celów wojennych. Ale to temat głównej powieści, natomiast e-book traktuje o rdzennych mieszkańcach Ord Cestus X'Tingach, nomen omen na granicy wymarcia. Owadopodobne istoty (sic!), ale tylko z opisu, zamieszkują w podziemnych rojach to, co zostało im z ich rodzinnej planety. Niestety, Steve poza określeniem atrybutów fizycznych owadów typu trzy pary odnóży, odwłok, dodając zmianę płci, co trzy obiegi, nie sprostał wyzwaniu, aby wczuć się w psychikę owada. Nawet broń wojowników przypomina to, co znamy z klasztoru Shaolin. Ale wróćmy do opowieści...

Widać, że Obi wykombinował, że X'Ting mają prawo do ziemi na której stoi Cestus Cybernetics, wystarczy tylko się o to upomnieć, a opłaty za grunt być może utrudnią życie producentom droidów, o ile nie spowodują nieopłacalności przedsięwzięcia. Wsparty przez regentkę G'Mai Duris przedstawia swój pomysł Radzie Starszych. I tu trafia na weto. Część X'Ting prowadzi interesy z fabrykantami... Tak zaczyna się główna opowieść "The Hive".

Za górami, za lasami, w czasach świetności owadami rządziła para królewska, mądra i sprawiedliwa. Lecz pomysł, aby otworzyć się na szerszy świat, tu galaktykę, okazał się zgubą... Cóż można zaproponować innym światom oprócz niegościnnej planety i piachu? Więzienie. Ord Cestus stała się kolonią karną, a X'Ting zaczęli czerpać niewielkie zyski jako pariasi "wielkiej" galaktyki. I w taki oto sposób na Ord Cestus trafili skazani, skorumpowani przedstawiciele byłej firmy cybernetycznej, którzy znaleźli to, czego X'Ting znaleźć się nie udało, minerał używany do produkcji bioczipów dla zaawansowanych droidów. Dalej to już proste. Więzienie stało się fabryką (daj klawiszowi lepszą przyszłość), a owady za garść świecidełek zostały wyparte z ziemi. W dodatku nagle rdzennych mieszkańców zaczęły się trapić różne dziwne choroby i zarazy... Ale to już chyba znacie z naszego świata? Teraz widzicie jak "odkrywcza" jest ta opowieść.


W akcie desperacji roje podzieliły się, część odeszła w podziemia, reszta, która ocalała postanowiła uratować ostatnie jaja królewskie w tajnej komorze, o której już dziś pamięta tylko Rada, a wysyłane co jakiś czas misje nigdy nie powróciły. Dodatkowo błąd przy otwarciu komory może spowodować zniszczenie jaj. Dzisiaj para królewska mogłaby zjednoczyć roje i przy wsparciu Republiki zrzucić jarzmo ucisku Cestus Cybernetics.

I to był wstęp. Długi? Obi-Wan Kenobi z Coruscant z najlepszym wojownikiem Jessonem Di Blinthem z wulkanu Di Blinths wyrusza pod ziemię po jaja... I już. Dalej możecie sobie wymyślić sami. Co się stało z rojami, które odeszły w głąb? Na jakie przeszkody i "potwory" natrafią nasi bohaterowie? Czy trafią do komory? Czy rozwiążą zagadkę? Czy powrócą? Założę się, że "takie coś" żeście już nie raz czytali, a może nawet niedawno oglądali w kinie.

I być może żyli długo i szczęśliwie.[Lorienjo]
[11.06.2004]
SW The Hive - Steve Barnes - Ballantine Books - maj 2004 r.
- ISBN: 0-345-47868-1
Czekamy na Twoje opinie o Opiniach Droida na forum Holonet.pl w tym topicu.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016