strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Opinie Droida - Panel to Panel nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Opinie Droida by Lorienjo

powiększ
"A picture is worth a thousand words..."

powiększ Od grudnia 1991 roku minęło parę obiegów. Może niewiele, może... Lecz w tym czasie ujrzało światło jednego słońca około sześciuset publikacji Dark Horsa poświęconych naszej wspaniałej galaktyce. Sześćset publikacji... A iluż to artystów z całego świata stoi za tym? Ludzi, takich jak ty, czy ja. Oni już dołożyli swoje trzy grosze to świata SW. A kiedy my?

Od "Dark Empire #1" do "Obsession #1" pod redakcją Randyego Stradleya zebrano najlepsze z najlepszych grafik "zamieszkujących" karty światów SW według Mrocznego Konika. Prawie dwieście stron... Wspaniałe obrazy rozrzucone tu i ówdzie, a teraz zebrane w jednym miejscu ku uczczeniu wielkiego wysiłku artystycznego. Ale oczywiście to nie wszystko. Miejsce było ograniczone... Być może kiedyś ujrzymy numer drugi tak wspaniałego wydawnictwa, które zawiera:

powiększ powiększ Heroes and Allies - Luke Skywalker, Leia Organa, Han Solo i Chewbacca, Lando Carlissian, C-3PO i R2-D2, oczywiście. Ale nie tylko, także Wedge Antilles i ci z Czerwonego dywizjonu, którzy nie dożyli. A dalej Mara Jade i... Jar Jar Binks. Ale nie mogło zabraknąć Obi-Wan'a Kenobiego i Anakina Skywalkera. Od początku, aż do upadku (Obsession #1).

Villains and Rogues - Darth Vader, "icon of icons", i Imperator Palpatine. Bez nich nie byłoby niczego... Ale także...

Sith, Grand Moffs and other minions - Darth Maul, który zginął tak młodo, Dooku i jego dark Jedi. Niemniej groźny Tarkin, bohater baron Fel i zły do końca kapitan Loka Hask. Ale gdzieżby oni wszyscy byli, gdyby nie biała piechota, stormtroopers.

powiększ powiększ powiększ Other Villains and Rogues - Asajj Ventress, Durge, Jabba the Hutt, Vilmarh "Villie" Grahrk, Carnor Jax i jego black stormtroopers oraz jego nemezis Kir Kanos. A dalej...

Bounty Hunters - oczywiście Kenix Kil w pościgu za Kanosem, Aurra Sing, 4-LOM, Zuckuss, Dengar, Bossk, ale i Big Gizz, i Speaker. Oczywiście nie mogło zabraknąć Boby Fetta i ojca Janga. Ale zabrakło oczywiście IG-88. Białkowcy to mają droidy...

The Jedi - mimo, że Yoda dożył 900 lat to nie był "najstarszym" Jedi. W czasach KOTORa żyli Ulic Qel-Drona i Nomi Sunrider. Za to w bliższych czasach Qui-Gon Jinn, Mace Windu, Tyvokka i A'Sharad Hett, Dark Woman, Aayla Secura, Kit Fisto i Quinlan Vos. Ale na nich historia Jedi się nie zakończyła...

powiększ powiększ powiększ Spaceships - wszystko co służy do przemieszczania, ale i destrukcji, z każdej możliwej strony czy siły i od każdej formy myślącej. Od sztuki po precyzję.

The Worlds of Star Wars - to co do tej pory widzieliśmy to szczyt góry lodowej. W Starej Republice było zjednoczonych setki tysięcy światów. A co nam pokazano? Trochę form białkowych w formie chociażby banth czy dewbacków, albo Amaninów, zwanych też Amanamanami, czy "bouncers" z Ruusan. A światy? Abreagado-Rae, Ossus czy Coruscant, to w sam raz, aby rozpocząć indeks. Życie i walka, i to nie tylko w biologicznym świecie. Nie zapominajmy o nieorganicznym życiu. Możliwości są nieograniczone i nie do ogarnięcia jednym umysłem. Niczym jesteśmy w obliczu wszechświata.

powiększ powiększ Początek początka, a ja nawet nie zacząłem. Jeden rysunek wart jest tysiąca słów, więc nawet jednego rysunku nie opisałem. To trzeba zobaczyć... A w podróży pomoże wam aneks na końcu książki i chronologia komiksów Dark Horsa. Czy warto mieć tę książkę? A czy warto żyć?
[droid]
[12.11.2004]


powiększ powiększ SW Panel to Panel - from the pages of Dark Horse comics to a Galaxy far, far away - Randy Stradley - Dark Horse - wrzesień 2004 r.

- trochę większe A4, kolor, papier kredowy,
- okładka miękka,
- 192 strony,
- ISBN: 1593072619,
- cena - 19,95 USD.

Czekamy na Twoje opinie o Opiniach Droida na forum Holonet.pl w tym topicu.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016