strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Opinie Droida - SW The New Essential Guide to Weapons & Technology nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Opinie Droida by Lorienjo

powiększ
Na 224 dużych, kolorowych stronach, tak jak w poprzednich przewodnikach, pokazano sprzęt i wyposażenie, na które z reguły mało kto zwraca uwagę. Ale to tam jest, w naszej galaktyce i służy wiernie jak droid. Od noża do turbolasera, od zbroi z kraba vonduun po spawarkę, od lanvaroka (kto wie co to jest?) po holokron, masa najróżniejszych gadżetów, a co niektóre wielkości księżyca. Dlatego tym razem ich nie wypiszę wszystkich, gdyż praktycznie do każdego hasła trzeba by robić indeks. Przykład? Yuuzhan Vong Bugs. To te robale, którymi ostrzeliwują się Yuuzhanie. O grutchinach nie wspomnę, mają oddzielną półkę. Ale wróćmy do robali, czy też żuczków: thud bugs, blast bugs, snap bugs i na koniec razor bugs. A wszystko opatrzone opisem użycia i działania. Chyba tylko koledzy Yuuzhanie wiedzą, które do czego służą, bo nie podejrzewam o to Sithów.

Jak z pewnością zauważyliście, nowy przewodnik został poszerzony o materiały z EI, EII i do końca NEJ. Został także skomponowany na nowo, według nowego wzorca. I pięknie jest, ale najważniejsze są kolor i grafika oraz duże rysunki, jak chociażby villipa. Znowu NEJ? No tak, tego uniknąć się nie da, gdyż książki, które czytałem o Yuuzhanach obrazków siłą rzeczy nie miały. A teraz są! "As if they weren't ugly enough already..." - Lando Calrissian. Na dokładkę każdy sprzęt został wzbogacony o odpowiedni cytat, czasami całkiem dowcipny.

powiększ
Czas na indeks, czyli spis treści. Będzie to spis tylko głównych działów. Każdy dział posiada także miejsce na mniej ważne elementy, opisane skrótowo lub bardzo skrótowo. Ciekawe, że superbronie nie mają takowego... No, ale one są super, a małych superbroni jeszcze nie wynaleziono i "Sun Crusher" też nie może być zaliczony do mniej istotnych tych super. Wszystko zaczyna się od producentów, bez nich nie byłoby w ogóle sprzętu. Każdy z nich przynajmniej oprócz nazwy został wzbogacony o logo, a niektórzy mają całkiem bogaty opis. A dalej z taśmy produkcyjnej schodzą: Ranged Weapons (prawie, że można powąchać lufę miotacza ognia, czy spojrzeć w oczy głowicy pocisku z ręcznej wyrzutni, ale i na granaty różnej maści miejsce się też znalazło); Melee Weapons (poza oczywiście "latarkami" są tu takie rzeczy jak Ryyk Blades, używane przez dużych, futrzanych przyjaciół); Starship and Planetary Weapons ("sto piećdziesiątkę" już znałem, ale teraz zobaczyłem okrętową wersję działa jonowego oraz Tractor Beam Projector; tu też latają grutchiny, od malućkich takich, po całkiem wielkie robale); Superweapons (tych państwa nie trzeba przedstawiać, pojawia się za to Orbital Nightcloak); Defenses and Armor (to bardzo ciekawy dział, ze wszelkiej maści zbrojami); Sensor, Communications, and Security Devices (coraz mniejszy sprzęt, ale jakże istotny, villipy, antenka Hana, itp.); Other Equipment (tu trafiły spawarki, skraplacze, lornetki i inne cuda, nie zaliczane do tych najważniejszych). Czy wyobrażacie sobie lot Sokoła bez spawarki? Bo ja nie. A ponoć jest najmniej ważna. Dziwna jest ta galaktyka...

I to już właściwie wszystko. Na końcu jest jeszcze kilka planszy z sylwetkami opisywanego sprzętu, tak abyście mogli na pierwszy rzut oka odróżnić ARC Trooper Blaster Rifle od granatu protonowego, czy pancerza swamptroopera. Całość za 25 dolarów, czyli Del Reye taniej się cenią niż ich sąsiedzi od gier, a efekt jest dużo bardziej interesujący. Ciekawe, czy "nasz" Amber pokusi się kiedyś o wydanie nowych przewodników?


Lorienjo
[03.01.2005] "SW The New Essential Guide to Weapons & Technology" - W. Haden Blackman - Del Rey - listopad 2004 r. Czekamy na Twoje opinie o Opiniach Droida na forum Holonet.pl w tym topicu.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016