strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Opinie Droida - SW EI Journal: Darth Maul nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Opinie Droida by Lorienjo

powiększ
"There is no pain where strength lies."

Ha, to jest podstawowa lektura dla wszystkich miłośników SW. Tak, nie żartuję. Jude zrobiła bardzo dobrą robotę mimo, że w dziale dla "młodszego" czytelnika. ;) Poza tym nie mamy wiele "źródeł" z tej drugiej strony. Fakt, dla nieprzygotowanego czytelnika może nieść pewne niebezpieczeństwo (dlatego pewnie w Polsce nie wydali), ale pod opieką... W końcu Sith to niebezpieczne narzędzie.

Narzędzie? Tak, bo to historia kształtowania niezawodnego i morderczego narzędzia. W Maulu nie znajdziecie ni krzty tego co nazywamy człowieczeństwem. Nie miał takich możliwości, nie do tego go szkolono. To narzędzie. Nie znał rodziców, bo został odebrany. Od najmłodszych lat znał tylko jednego "ojca" Sidousa. Trening, zadanie, kara, ból, trening, zadanie, kara, ból... Czasem tylko nie było kary, gdy zadanie zostało wykonane w sposób zadowalający, a właściwie najlepiej. Ale ból pozostawał, z niego Sith czerpał siły do dalszej walki. Wszystko co miał Maul to cztery ściany, podłoga, mata do spania i miska na jedzenie. Sithowi więcej nie było potrzeba, Sith miał swoją zemstę na Jedi, wszystkie niepowodzenia były przez Jedi. Takie było jego... Życie?

Lord Sidious. Wiele się mówi co GLu$ powinien pokazać z możliwości Lorda Sith. Moim zdaniem nie powinien pokazywać nic. I tak wiemy kto wyszkolił Maula na Lorda, a ja już wiem co było jego ostatecznym egzaminem. Wyszkolił... Jedno słowo, a usiądźcie chwilę i pomyślcie co to znaczy. Podam jeden przykład. Lightsaber. Kto Maula nauczył jak nim władać? A wszystko o czym pomyślicie pochodziło od Sidiousa i tak powinno zostać. To jest właśnie magia SW, wiemy i nikt nam tego pokazywać nie musi, wyobraźnia służy nam dobrze.

A fabuła? Znacie ją to TPM tylko, że z drugiej strony, a pomiędzy znany nam wątek wplatane są retrospekcje z życia Maula i to też lubimy prawda? Cóż, Gluś nie pokazał w TPM dwóch zdarzeń tyczących się Maula, ale to nie był film o nim. ;) Koniec znacie. Sam Sidious w epilogu pamiętnika oświadcza, że w szkoleniu Maula była tylko jedna skaza. Maul uważał, ze jest niepokonany i zapomniał w decydującym momencie słów mistrza:

"The battle is not over until your opponent is dead."

Teraz już wiecie w czym może tkwić niebezpieczeństwo tego tekstu. To tak jakby "mały" holokron Sith. Ale mimo to uważam, że warto przeczytać, szczególnie jak się skończyło co najmniej... 25 obiegów. ;)
[droid]
[14.09.2003]

Po "Zemście Sithów" już znamy możliwości posługiwania się mieczem przez Lorda Sidiousa i wcale to nie zaszkodziło jego wizerunkowi.
[droid]
[12.01.2006]


SW EI Journal: Darth Maul - Jude Watson - Scholastic - 2000 r. Czekamy na Twoje opinie o Opiniach Droida na forum Holonet.pl w tym topicu.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016