strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Opinie Droida - The Last of the Jedi #3: Underworld nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Opinie Droida by Lorienjo

powiększ
I znowu połowa... No może część czegoś większego, a Cargobay kłamie co od ilości stron, jest tyle samo co ostatnio. Czyli kiszka? No, niezupełnie, lepiej niż ostatnio. Pewnie dlatego, że odpuścili sobie Obi-Wana... No, nie do końca. Powiem krótko, lubię Scholastica. Lekka, łatwa i przyjemna lektura, przy której kombinuję co z niej wyciągnąć i chociażby opisać. Jak ktoś potrzebuje poważniejszych przeżyć to lepiej niech idzie do domu i przemyśli swe życie... Ale, skąd ja to znam?

Ferus Olin i Trever Flume (trzynaście lat dla przypomnienia, ale za to specjalista od materiałów wybuchowych i kradzieży, nie tylko drobnych, coś jak Scholasticowy Boba Fett) na Coruscant "zdobywają" Świątynię po Jedi. To jest podstawową zaletą trzeciej części opowieści o Jedi, tego lub tych ostatnich, lub o czymkolwiek innym, ale tytuł jest chwytliwy. Akcja, walki, infiltracja... To jest to! Tego nie zabraknie. Walki ze szturmowcami, ze zwierzakami, z bandytami, z rabusiami, ze sprzętem... Nawet Vader raz się trafi. Walki więc nie zabraknie i to na najwyższym jedajowym poziomie. Odpuśćmy więc sobie "efekty specjalne" i wróćmy do esencji gwiezdno-wojennej, czyli do historii bardzo, bardzo odległej galaktyki.

Włamać się do Świątyni pełnej szturmowców? A po co? Gdyż, ponoć, albowiem, w trzewiach tego wielkiego budynku z lekka już zdewastowanego, plotka głosi, że przetrzymuje się tam schwytanych Jedi. Tu akurat Fy-Tor-Anę, która pozostawiła na Ilumie Garena Mulna i wyruszyła na Coruscant w poszukiwaniu... Najciekawsze jest jednak to, że mimo chodem, zupełnie z boku całej tej historii poszerza nam się obrazu samego Coruscant. Czy wiedzieliście, że są miejsca, gdzie można wynająć taksówkę powietrzną, której kierowca zrobi za co mu się zapłaci, bez zadawania pytań? Dalej zaś wędrujemy trzewiami zrujnowanego budynku, a jednocześnie poznajemy jego konstrukcję i rozkład. I to jest to, co wyciągam z tworów Scholastica. Da Maker, uda się to wpasować w EU i poszerzy mi obraz ulubionego wszechświata.

Ale nie tylko rozpoznajemy przedmioty. Są i ludzie... Inkwizytor Malorum i Darth Vader, i jego wściekłość na wspomnienie Polis Massa... Ale i plany "oczyszczenia" Coruscant, szczególnie jego nizin, czyli także "skasowanych"... Czyli istot, które znane były Imperium z popierania aktywnego Republiki, a dziś są zbiegami z wyrokami śmierci na karku. To tam, w podziemia, Ferus kieruje kroki po niezbyt udanej misji w swym starym domu. Na scenę powraca Dexter Jettster i jego życie od czasu powstania Imperium. A potem udajemy się jeszcze niżej i niżej, i niżej... Aż do samej skorupy planety. Wiecie co? Nie raz już "podróżowałem" w podziemiach Coruscant, ale nigdy tak szybko, łatwo i przyjemnie tam nie dotarłem. Powiem więcej, nigdy nie dotarłem do skorupy z oczywistych powodów. A tu jak w Morii, mówisz i masz, co najwyżej ugryzie cię jaszczurka... Najpierw napisałem "ogryzie", ciekawe dlaczego? Hmm...

Książka kończy się tak, że Ferus wypełnia swą misję w jakimś tam zakresie, ale efekt jest inny niż spodziewany, zaś losy kierują go z powrotem do Świątyni, która została zbudowana na słupach zagnieżdżonych w skorupie planety, gdzie zapobiega jej definitywnemu końcowi, ale za to trafia do... Ciąg dalszy w następnym odcinku.

Artykuł na oficjalnej

Lorienjo
[21.01.2006] The Last of the Jedi #3: Underworld - Jude Watson - Scholastic Inc. - grudzień 2005 r. - około roku po EIII, 18 lat przed ANH.

Wydanie I:
- grudzień 2005 r.,
- ISBN: 0439681367,
- miękka okładka,
- 138 stron,
- cena 5,99 USD.


Czekamy na Twoje opinie o Opiniach Droida na forum Holonet.pl w tym topicu.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016