strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Opinie Droida - Star Wars Insider #95 nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Opinie Droida by Lorienjo

powiększ
No i mam w chwytakach pierwszego Insidera z Titana, który został przydzielony tylko do jednego miesiąca, do września. Jupi powiecie? Tak, to chyba jedyny powód, dla którego Insider #95 jest godny uwagi. A poza tym, zrobiono to, co należało zrobić z numerem poprzednim.Com-Scan. Znaczki powróciły zgodnie z obietnicą z poprzedniego numeru. Fani wybrali... Nie, nie Vadera, ale Yodę i to on będzie owym znaczkiem wydanym solo. Walka była zacięta do końca.

Zima roku 2008... W założeniach ma to być okres premiery nowego serialu animowanego "The Clone Wars". Z wywiadu "Fighting the Clone Wars" z producentem Catherine Winder i reżyserem Dave'em Filoni dowiadujemy się tego i owego o owym cudzie techniki CG. Dlaczego jednak nie 2D? Bo technika idzie do przodu...? To także, ale głownie chodzi o to, iż produkcja takiego filmu niewiele już się różni od produkcji fabularnej (np. "animatics"), a przez to zyskujemy na głębi, dynamice i tym wszystkim czego film animowany nie miał. A poza tym to jest to, o czym Maker marzył całe życie, reżyseria na stole edycyjnym (film bez aktorów), stąd i takie jego zaangażowanie. Śmiechy śmiechami, ale czy można coś nowego powiedzieć dzisiaj? Że filmy będą 22 minutowe to wiemy. Że odcinki będą przynajmniej początkowo tworzyć zamknięte historie, choć... Tworzy się już historie wieloodcinkowe (gotowa jest już jedna opowieść w 4 aktach). To jedno... Po drugie, co chyba jest ciekawsze, to wygląd postaci był sugerowany pracami Ralpha McQuarrie i Joe Johnstona. Po trzecie, co z kolei mnie najbardziej interesuje, to z powodów oszczędnościowych (mamy cię!) zrezygnowano z czasochłonnych, a więc drogich, symulacji odzieży itp. "bezeceństw". Stąd i ów "toporny" wygląd postaci, ale także ktoś tu myśli o tym, aby seria nie wyłożyła się po pierwszym sezonie. Cóż... mamy czas.Best of Strawars.com. Czym może zaskoczyć nas Oficjalna? Kalendarzem wydarzeń związanych ze Star Wars z okresu od... stycznia do kwietnia 1977 roku? A może wizualnymi przewodnikami po filmach z wyjaśnieniem wszystkiego łącznie z dostawcą nitów na ścianie której nie widać? Tak, czasem jeszcze bywa tu coś ciekawego... "free".
Inside Celebration IV - Jonathan Wilkins. W dniach od 24 do 28 maja 2007 roku odbył się największy zlot fanów SW Celebration IV. Ale to już wszyscy wiedzą... Niejedno już przeczytaliśmy i obejrzeliśmy, jeżeli nie byliśmy tam sami. Więc o czym napisać? A chociażby o tym, że Carrie Fisher zaśpiewała wspaniałą, bo jest to wspaniała, piosenkę ze "SW Holiday Special", że pojawił się Boba Fett z prawdziwym odrzutowym plecakiem, że wystąpił jeden człowiek, a zarazem cała trylogia, czyli Charlie Ross, że można było spotkać Leię... razy ze sto, czy dwieście i to w różnych strojach (ja wolę niewolnicę), że przybyli goście z innych galaktyk jak Spidertrooper, czy Cylon, że hitem były wejściówki JAK'a, że w końcu, ale nie na końcu wręczono po raz szósty nagrody za filmy fanowskie. A zwycięzcami są (patrz starwars.atomfilms.com):
- Best Action - "Essence of the Force" - Pat Kerby,
- Best Short Subject - "Incident at Toshi Station" - Mike McMahan,
- Best Animated Movie - "IG-88: The Dancing Robot" - Anton Bogaty,
- Best Comedy - "The Eyes of Darth Tater" - Lee Vehe,
- Best Fan Fiction: Drama & Audience Choice Award - "Forced Alliance" - Randolph Bookman i Gerry Santos,
- George Lucas Select Award - "Chad Vader: Day Shift Manager" - Matt Sloan i Aaron Yonda.
May the Facts Be With You - część II - Dan Wallace. To kontynuacja artykułu z Insidera #93, czyli to czego nie wiecie od "Nowej nadziei". Tym razem nie będę się wymądrzał. Ale za to wspomnę... Spidermana, czyli... Talza. Tak był określany... Hanem Solo mieli być: Kurt Russell, Christopher Walken ("brzydal") lub Perry King. Temu ostatniemu się udało. Gdzie? Obi-Wan był lepszym negocjatorem niż Qui-Gon, gdyż udało mu się "przeforsować" stary speeder za 2000. Czy ktoś zauważył w doku 94 ów numer na ścianie? Do czego służył "widelec" na dziobie Sokołowi? Bo służył do... Dźwięk bomb sejsmicznych Janga mógł być już wykorzystany na Alderaanie. A czy wiecie co stało się z drużyną skanującą "Sokoła"? Albo skąd Leia wiedziała, że Obi-Wan to Ben? Bo wiedziała... A co to jest BT-16, o którym opowiadali szturmowcy, gdy Ben wyłączał promień ściągający? I w końcu jak to z tymi medalami Chewiego było? Medalami? Ano, było ich wiele...
Pirates of the Boards #4/6
- J.W. Rinzler. I znów zachwycamy się, choć tym razem mniej, pierwszymi szkicami Joe Johnstona wizji Makera, jeszcze przed nakręceniem czegokolwiek. Dziś atak na "Gwiazdę Śmierci". Atak był jaki był i wiele się nie zmienił, ale czy wiecie kim miał być Chewie i kto to jest Red 4?Taylor Made: Special Edition - Chris Gardner. Gilbert Taylor... Pewnie mało kto go zna. Ale to operator Epizodu IV. I nie tylko... To także pomysłodawca kilku rozwiązań, którymi się dziś zachwycamy. To że wsadzono Kenny'ego Bakera do R2-D2, bo te elektroniczne zawodziły, to jego pomysł. To, że światła w korytarzach "Gwiazdy Śmierci" tak wyglądają, a nie inaczej, to jego pomysł. To że strzał z blastera nie wygląda jak laser, czy fazer, to jego pomysł. A pewnie to nie wszystko... I szkoda tylko, że z powodu poglądów artystycznych drogi Makera i Gilberta rozeszły się, bo kto wie... W końcu Gilbert miał doświadczenia z pracy z Polańskim, Hitchcokiem, czy Kubrickiem. Szkoda.


Jawa's Corner

powiększ
Books - Jason Fry. Przyszedł czas na "Inferno" Troya Dennninga. Wow! W końcu konfrontacja! I to na wielu płaszczyznach, ale po woli należy dążyć do finału serii "Legacy of the Force" (ciekawe, czy ktoś myli ją z "Legacy", tak jak to było z Anakinami i Anakin musiał odejść). Prawie jak w "Kingsajzie" Troy podarował piekło wszystkim... Nawet droidom. Ale kluczową postacią ma być... Ben, który... To ponoć dobry wstęp do ostatniej części, która też wyjdzie spod pióra Troya. Zobaczymy.Comics - Daniel Wallace. Rozpoczyna się nowy okres w historii "Dark Times". Odcinki od 6 do 10 to opowieść "Parallels" Micka Harrisona i Dave'a Rossa. Czas akcji to 2 miesiące po EIII, a głównymi bohaterami będą... Bomo Greenbark... Załoga "Uhumele"... I... Mistrz K'Kruhk. A to ci niespodzianka...Toys - Frank Parisi. No... Jest tu kilka zabawek... Hologramy, transformery, Obi, kilka popiersi, Yoda z Obim w wersji Ralph McQuarrie i... malutki R2-KT, różowy astrobot ku pamięci Katie, córki założyciela 501 Legionu Albina Johnsona. Kolejnej istoty uhonorowanej w świecie SW pośmiertnie...
Star Wars Q&A - Leland Y. Chee (Keeper of the Holocron). Dwa ciekawe tematy. Czemu na Naboo rządziły kobiety? Przynajmniej od Amidali. Oraz jak to było z siostrami Tonnika,... które siostrami nie były, a nawet bliźniaczkami, o Tonnika nie wspominając.Scouting the Galaxy - Steve Sansweet. Wiecie, że do 1989 roku mylono 4-LOM'a z Zuckussem? A wszystkiemu winien Kenner, który pozamieniał napisy na figurkach. Dopiero "Galaxy Guide #3" wyjaśnił to i owo. Choć... Jak można pomylić 4-LOM'a? A co znaczy 4-LOM? To proste: " 4 the Love Of Money". A z rzeczy praktycznych, krótki poradnik jak radzić sobie z kurzem w naszej wielkiej, coraz większej i największej kolekcji.
International - Gus Lopez. Kanada pachnąca... żywicą? Nie, futrem pluszaków i plastikiem figurek. A wszystko dwujęzyczne (angielsko-francuskie), aby było w zgodzie z prawem i nikt nie był dyskryminowany (prawie jak u naszych południowych sąsiadów). Najbardziej podobał mi się prawie metrowy, pluszowy Chewie. A reszta to prawie tak jak... U nas?Set Piece - Chris Trevas. Archeolodzy z pędzelkami i szpachelkami zapędzili się do "sekretnych" komnat w biurze Palpatine'a. A tam... Już nie czerwień, ale bardziej mroczna szarość... Jednakże to nie całkiem mroczna czerń. Ale i tak było mrocznie, aż kolejny młodzian musiał zastąpić dziadzia w scenach dynamiczniejszych niż spacer z laską po Ciechocinku. Zresztą to co widzieliśmy i tak nie maiło być takie... Anakin nie miał przyjechać, miecz wcale nie miał być Palpiego... i takie tam. Chociaż krzesełko było prawie wypisz wymaluj jak model "Death Star". Jedynie Mace Windu dostał to czego zawsze pragnął. Po fioletowym mieczu przyszła spektakularna śmierć. I to tyle z biura Kanclerza.Padawan's Corner - Cynthia Cummens. Znowu Cynthia i... W następnym odcinku też będzie Cynthia. A dziś Cynthia rysuje Amidalę. My też możemy spróbować.
Bantha Tracks. Najlepsze z najlepszych wspomnienia z... oczywiście Celebration IV (w następnym numerze pewnie będzie Celebration Europe). Fajne zdjęcia... Znowu latający Boba, mnóstwo różnych Lei... Steve Sansweet jako... Ewok. Ale i wyścig Scout Trooperów na "Endorze" na... Segway'ach. Musiało być wspaniale... Wszyscy tam powinniśmy być. Dlaczego nas na to nie stać?

Prawie to już wszystko. W "Comlinku" kolejne wspaniałe wspomnienia sprzed lat (który to już numer samych wspomnień?), a na końcu dogorywająca "SW Shopa". I już... To nie tak powinno być. Opowiadania, którego znów nie było, nawet nie wypomnę.

[droid]
[05.09.2007]
SW Insider #95 - Titan Magazines - wrzesień 2007 r.

Czekamy na Twoje opinie o Opiniach Droida na forum Holonet.pl w tym topicu.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016