strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Opinie Droida - Star Wars Insider # 77 nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Opinie Droida by Lorienjo

powiększ
Po miesięcznej przerwie powraca Insider w nowej szacie od nowego wydawcy... Ma być ponoć lepiej... Póki co papier tak samo błyszczący, ale za to przyjemniejszy w dotyku, bardziej wiotki... Ma być ponoć lepiej... Dodatkowo Holonet i CIS Shadowfeed News wywiało, za to Bantha Tracks przywiało... Ma być ponoć lepiej... Zmieniono nazwy działów, zmieniono grafikę, tworzą ponoć fani dla których najlepszy jest TESB i Boba Fett... Ma być ponoć lepiej... Dlatego też postarałem się wczytać nawet w to, czego z reguły nie tykam.

Bantha Tracks #8 już na dobry początek. To moje pierwsze tropy banthy, wybaczcie jak coś zbeszczeszczę. David Leyden z Yuba City w Kaliforni. Zwykły gość, fan SW... Ale jaki? Gdy miał 12 lat po raz pierwszy zobaczył Star Wars. Jaki to był cud dla chłopaka wychowanego na sobotnich serialach s-f. Nie ma drucików! Wow! A potem całe dnie spędzał w Sutter Theater oglądając owo cudo. Prawdziwe kino z jednym ekranem, żaden multipleks. Po sześciu tygodniach właściciel pozwolił mu przychodzić za darmo. Przy setnym seansie zaprosił nawet lokalną prasę. Minęło "kilka" lat i do pierwszego czerwca 2004 obejrzał ów film 3012 razy. Czy ktoś z was doszedł chociażby do setki? A do tego dochodzi TESB ponad 600 razy, ROTJ ponad 800 razy. I co? A w dodatku uważa, że "Han shot first" mimo, że uwielbia Lucasa. To jest fan, a nie jakaś tam popierdółka...

Amy Somensky... Był taki konkurs. Napisać sto słów opisujących dzień na planie, tak jak to robił Pablo Hidalgo. I wygrała dzięki Padme, dzięki jej pięknym strojom, dzięki przyszłej matce i dzięki... Pyta Obi-Wan: Kto jest ojcem? Padme spuściwszy wzrok: Jar Jar Binks. O Makerze! I za to cały dzień zdjęć na planie w Sydney, obok Lucasa... Za pół godziny pisania. A wam się pisać nie chce?

Nic więcej dla mnie w "tropach" nie było. Dla chcących i umiejących rysować jest możliwość podarowania swoich prac z nikłą nadzieją opublikowania. Jeden taki Monte Moore z Denver w Kolorado tak zrobił i jego Bantha oraz Boba z drinkiem zdobią strony Insidera.

"Skywalking News" to taki dział o światku filmowym w jakiś tam sposób powiązanym ze SW. Przeważnie nie za mocno. Dla tych którzy tego jeszcze nie wiedzą w dniach od 21 do 25 marca 2005 Cartoon Network wypuści trzeci sezon "Clone Wars". Tym razem "uczta" kinomana, całe pięć odcinków po całe dwanaście minut. Makerze! Toż to cała godzina! I całe pięć dni... Ale sobie użyjemy. Genndy mniej się wtrącał poza reżyserką, jakimiś poprawkami w scenariuszu i udziale w zyskach z racji któregoś tam producenta. Za to zGrievousa będzie więcej. I w końcu dowiemy się, co stało się z Jedi z dwudziestego odcinka.

Przegląd planu EIII powinniśmy sobie darować już do maja. Nic nowego... Wszystko już było jak nie tu, to gdzie indziej i to widzieliśmy. Kto nie wie to powiem, że w połowie czerwca była gotowa druga wersja EIII. Ta wersja miała już Wookiech vel drużynę koszykówki dla której stroje szykowano pół roku na dwa dni zdjęciowe. Alderaan ma być, tylko czemu jest podobny do Szwajcarii? No i oczywiście "Tantive IV", ale to już nawet w dżungli Nowej Gwinei wiedzą. Są także zdjęcia. Jedyne nowe, to zdjęcie śmietnika po demontażu scenografii. Nikt więc nie zarzuci gazecie, że daje odgrzewane "dania". Gentelistoty! Za siódemy i kopiemy.

"Best of Hyperspace". No, za tego pana dziękujemy. Wrzuca te swoje wizytówki co strona i zaprasza do siebie, ale pod warunkiem, że kupisz bilet. To co to za zaproszenie? Fakt podsuwa smaczne kąski, a to Aayla w okularach (uwielbiam sowy), a to, że powie w EIII całą linijkę tekstu (mogę zacytować, ale po co), a to fragment czatu z jak zwykle beznadziejnymi pytaniami... Zaczynam rozumieć Toniego, który nie chce udzielać wywiadów z pytaniami typu: Jak to jest być C-3PO? Za to Mark Hamill zdradził, że żałuje, iż jako jedyny bohater nie ma swojej sceny wprowadzającej, bo ta co była została na zawsze wycięta. A przecież była istotna z punktu widzenia Luka, którego nikt nie lubił. Ale nie była istotna dla puppet mastera (a tak, mamy tu próbkę "reżyserki" Lucasa z Aaylą). Na osłodę zaserwowano nam rzadkie zdjęcia z planu CT, ale nie zapomniano o sto razy oglądanych z EIII. Ponoć warto zaglądać na SW Kids?

Fani dla fanów. Motyw przewodni "nowego" Insidera. To proszę, dziesięć najlepszych scen z CT! Chcesz więcej? Odwiedź tego gościa z "H" na piersiach. Dajmy spokój krwiopijcom i:

10. Napis początkowy i pościg ISD "Devastatora" za Tantive IV - This is magic!
9. Imperial Walkers - Uwielbiam widok AT-AT o poranku.
8. Powrót Luka do domu - To ta krawędź w życiu, którą tak trudno przekroczyć, a za którą nie ma już powrotu.
7. Darth Vader bez maski - Makerze! Przecież to stary, schorowany człowiek...
6. Luke vs. Vader na Dagobah - Nosce te ipsum.
5. Yoda "pilotuje" X-winga - Niech ktoś zaprzeczy obecności Mocy.
4. Koniec DS - Nie był pewien, ale wszyscy na to czekali.
3. Darth Vader obalił Imperatora - To nie jest reklama wódki, ale poświęcenie.
2. Han Solo w zamrażarce - I love te seanse w komorze kriogenicznej, tak dobrze robiące na moją cerę i you też. I know.
1. I am your father - No more, no less. I to nie jest Jar Jar Binks.

I niech ktoś teraz powie, że nie wie, dlaczego kochamy starą i "schorowaną" (tylko w pewnym, "genialnym" umyśle) trylogię.

"Scouting the Galaxy", czyli pomoc dla zbieraczy wszelkich opakowań po hot-dogach leżących na gazecie, w której wspomniano o Kaliforni, gdzie mieszka Maker. Czego tu nie ma, albo kto co zebrał i nie wie ile to warte? Jest nawet Bogwing TCG z "błędem" predystynujący do roli nowego Mauritiusa, a w zasadzie to się chyba farba rozmazała... Miałem kiedyś takiego ISD w CCG... Chyba jestem milionerem, jak go znajdę.

"Jabba's Collection", czyli co będzie do kupienia w najbliższym czasie, aby wspomóc starego i biednego Makera.

"Drawn by the Force", a w zasadzie twórczość Mrocznego Konika, który z Mocą ma tyle wspólnego, co kawa redaktora naczelnego. Wieści nieświeże, bo dotyczące SW Republic #68 "Armor". Patrz tutaj.

"Jedi's Library", czyli do czego rozrosła się zwykła półka z książkami SW. Dzisiaj na pulpicie do czytania "The Cestus Deception" Stevena Barnesa. Kim jesteśmy? Najstarsze pytanie ludzkości od czasu gdy zeszliśmy z drzewa. A tu będą odpowiadać nie tylko Obi-Wan, czy Kit Fisto, ale i klon ARC CT-96/298 "Nute" oraz madame Ventress o miejscowych owadach X'Ting nie wspomnę. Zresztą oni mają inny problem, bo do ich domów przyszła wojna wcale nie zapraszana. Przy okazji naszła mnie chwila refleksji... Jak Amber chce zdążyć przed EIII z Medstar, Yoda: Dark Rendezvous i Labyrinth of Evil? Za to Troy Denning rozkręca się ze swoją post NJO trylogią, w której powrócą postacie znane nam z "Gwiazda po gwieździe".

"Anchorhead Arcade" to jaskinia gier "hazardowych". SW Battlefront na PC, PS2 i Xboxa. Gentelistoty będą się ścierać i "zabijać" na różne sposoby poprzez sieć, różnymi wehikułami, z różnymi pomocnikami, w różnych frakcjach nie będąc pewnym końca, w kłopotach wzywających Jedi po to, aby "wypaczyć" historię SW i nabić kabzę Makerowi? To nie może być prawdą. Za to inni charytatywnie wspomogą Luca$iów poprzez "Jump to the Lightspeed".

"Ask the Master". Dział pytań się rozrósł i to jest dobre. Szkoda tylko, że pytania nie na poziomie. Delty 7 Kuata nie posiadały hipernapędu z powodu kosztów i braku energii w pokładowej "elektrowni". Stąd pierścień TransGalMegu. Na szczęście nasz Ani ma smykałkę do dłubania. Rozbebeszył swój myśliwiec, wzmocnił reaktor, dołożył dwa silniki hipernapędu TransGalu i proszę bardzo nowe fruwadło Jedi. Zauważyliście? Inne silniki były do lotów w nadprzestrzeni, a inne w pod.

Hełmy Straży Senackiej i Kanclerza pochodzą w projekcie od Mandalorian (patrz "Imperial Sourcebook" West End Games 1989 r.). "Joto, joto" to nie wszystko co powiedział Bush Jabbie. Resztę przekazał w częstotliwościach spoza zakresu ludzkiego słuchu, ale C-3PO usłyszał i przetłumaczył całkiem długą wypowiedź. Huttese było językiem galaktyki przed Basiciem, bo Huttowie podróżowali w przestrzeni kosmicznej na długo przed "wieczną" Republiką. A jakie "oczy" miał Vader? W ANH z pewnością "czerwone", dopiero później "czarne".

Insider zbliża się do końca, a miało być lepiej... Jeszcze tylko kilka wyciętych scen ze starej trylogii, w których Luke upuszcza Leię w szybie, zawodzi złote bikini, szturmowcy urządzają sobie zawody w rzucie Ewokiem na odległość, atakuje jednonogi walker oraz tę, w której Hanowi i Chewiemu zamieniono teksty. No i oczywiście "podpowiedzi" co każdy fan "powinien" natentychmiast kupić w Starwars Szopie na oficjalnej. Wiecie co? W tym Insiderze jakoś dużo reklam, podpuch do kupowania, "dobrych" rad... Czy czegoś wam nie brak?

A właśnie brak. Jest drugi odcinek opowiadania... Jak mu tam...? A! Tego paproka Tymoteusza "Rymcimcima" Zahna "Changing Seasons: #2 People of the Guardian". Zamykamy historię rolnika Obi-Wana. Jak to dobrze, że Jedi potrafi wyzbyć się dumy i wziąć najgorszą robotę, której nawet dzieci nie chcą (fakt, bawił się dobrze i ja go rozumiem, ale cicho bo się wyda). Teraz wsparty przez przybyłego w końcu z nikąd Anakina i okolicznych rolników rusza na podbój domniemanej fabryki jakiś tajemniczych, "mądrych" droidów. Co wam będę opowiadał o górach, strumieniach, wspinaczce podwodnej, nagonce kombajnami itp. Istotne jest to, że Federacja ma nowe droidy, malutkie takie. Jedne plują kwasem, inne wybuchają, a te trzecie rażą prądem. I nikt ich nie widzi, dopóki nie jest za późno. I kto to wymyślił? And the day is saved by Mojo Jojo... Co jo godom? Oczywiście przez naszych wspaniałych Jedi. Mądrego Obi-Wana i narwanego Anakina oraz ich niewolnika R3.

A miało być lepiej...

Artykuł na oficjalnej

Lorienjo
[18.09.2004]
SW Insider #77 - IDG Entertainment - wrzesień/październik 2004 r. Czekamy na Twoje opinie o Opiniach Droida na forum Holonet.pl w tym topicu.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016