strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Opinie Droida - Star Wars Insider #71 nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Opinie Droida by Lorienjo

- ... i mimo Hana Solo na okładce mówię ci to kiszka.... A, jesteście... Dobrze, pora więc na parę słów o nowym Insiderze i dla was.

powiększ
Tematem przewodnim numeru 71 są różności do zbierania, czyli kurzołapy, przydasie i durnostoje jednym słowem to nie jest numer dla droida. Przykro mi ale za wiele się dziś ode mnie nie dowiecie. Ani o 75 najciekawszych cudeńkach do zebrania z tego sezonu, ani o kolekcji fana SW #1 Stevea Sansweeta, ani o tym na co by wydać 100$ gdybyście mieli okazję, ani nawet o historii modeli do składania, sklejania i malowania z logiem SW, a już na pewno nic wam nie powiem o Indianie Jonesie i historii życia Harrisona Forda oraz o jego ostatniej oblubienicy, gdyż 25% pisma mającego w tytule SW a poświęconego czemu innemu uważam za marnotrawstwo. Co pozostało? Jak odliczyć listy od czytelników, ogłoszenia o życiu gwiazd, które kiedyś miały coś wspólnego ze SW, zapowiedzi Hasbro na przyszły rok, "reklamy" Hyperspace i Galaxies oraz kilka zdjęć mających zastąpić wieści z frontu EIII to nawet nie pozostało miejsce na opowiadanie... Zgadliście, opowiadania brak. :( Mówię wam, dla mnie to kiszka. Na szczęście jeszcze parę osób w Paizo pracuje dla SW.

Jak donosi Republic Holonet News Senat uchwalił nowy dekret porządkujący kompetencje dowodzenia tam, gdzie one się powielały. Teraz decydujący głos należy dziś do Coruscant i samego Kanclerza. Dzięki temu uzyskano przyśpieszenie reakcji w obliczu zagrożenia, pomijając biurokratyczne spory. Niestety jak zwykle znaleźli się niezadowoleni. Pani senator Mon Mothma z Chandrili głośno protestowała mając pewnie na względzie to, że siły Floty Obrony Chandrili zostały oddane pod dowództwo Kohla Seerdona wyznaczonego na to stanowisko przez Kanclerza, natomiast były dowódca i znajomy Mon Mothmy admirał Hiram Drayson pozostał w służbie jako doradca. Te zmiany były konieczne, gdyż nieudolność w podejmowaniu szybkich decyzji stała się słabością sił wiernych Republice z czego korzystali separatyści. To już piąty dekret tych ciężkich czasów wojny. Poprzedni dał większą wagę głosom światów Jądra i Wewnętrznych Rubieży. Ciężkie czasy wymagają trudnych decyzji.

Kashyyyk pozostaje w Republice! Ten niewątpliwy sukces naszej dyplomacji został przypieczętowany oświadczeniem senatora Yarua z Kashyyyku. Niestety, mimo tych zapewnień Wookiee nie będą się mieszali bezpośrednio w sprawy wojny. "Będziemy strzec naszych drzew i będziemy robili to co słuszne dla naszego ludu." Stosunki na linii Coruscant Kashyyyk są bardzo trudne od czasów sprzed wojny, gdy Trandoshanie odwieczni wrogowie Wookiee prawie że otrzymali prawo do przedstawicielstwa w Senacie. Na Kashyyyk pozostanie przydzielony tam rycerz jedi Kai Justiss mający za zadanie dokończenie rokowań rozpoczętych przez mistrza Yodę.Nie wierzcie Holonetowi! Tu CIS Shadowfeed! Mimo różnorakich działań mających na celu przeszkodzenie nam w głoszeniu całej prawdy o wojnie, my nadajemy nadal. Nasza Narodowa Grupa Śledcza pilnie obserwująca postępowanie jedi uzyskała ostatnio mimo różnych biurokratycznych barier, prawo do nadawania poprzez publiczne łącza Holonetu. Niestety Komisja HoloKomunikacji zamknęła jedyne źródło wieści dla milionów słuchaczy pod zarzutem "nieodpowiedniej licencji" i "naruszenia jakości sygnału". Mimo to działamy dalej, a zbrodnie jedi ujrzą światło dzienne. Nie zapomnimy Atrakus, Teyr, Haruun Kal i Barchest. Władza jaką zdobyli jedi od początku konfliktu, Republika są tylko etapem w ich dążeniu do władzy absolutnej.

Zapędy sił zwiadowczych Republiki w przestrzeni Neimodii zmusiły siły obronne do podwojenia poboru do sił planetarnych Neimodii oraz kolonii Deko Neimodii, Koru Neimodii i Cato Neimodii. Spodziewamy się niebawem ataku. Wicekról Nute Gunray powiedział, że pokażemy naszą odwagę tam, gdzie nasi wrogowie się nie spodziewają.

Jeśli chcecie wiedzieć więcej ustawcie swoje odbiorniki na HS1204.8826.33931.2.dh. Jak zwykle CIS Shadowfeed ostrzega odbiorców, że łączą się z nielegalną stacją na własne ryzyko.W dziale archeologii dzisiaj badamy domostwo małego Anakina Skywalkera w Mos Espa. Niestety, nie odkryto niczego nowego oprócz tego, o czym już wiecie. Zastanawia nas tylko uderzające podobieństwo do domostwa Larsów z czasów gdy znał je Luke Skywalker.

Greg Keyes dzieli się z nami swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi "The Final Prophecy". To powrót dla autora do NEJ po dwóch pozycjach "Edge of Victory". Zapowiedź pewnie znacie, jeśli nie to nie czytajcie dalej. Greg powraca do swoich ulubionych postaci czyli Tahiri i Nen Yim, które znowu wystąpią razem, a pozostało między nimi co nieco do załatwienia. To już osiemnasta książka cyklu i przedostatnia, ale zarazem jest to ostatni rękopis oddany do wydawnictwa, James Luceno był szybszy... Nie wiem czy się cieszyć, czy już bać. Zobaczymy.

Co by było gdyby torpedy Lukea nie eksplodowały (I:ANH), co by było gdyby Luke zamarzł na Hoth (I:TESB), co by było gdyby... (I:ROTJ??????)? Bardzo długo nikt nie wpadł na pomysł od czego by tu zacząć. Zmobilizowało natomiast Adam Gallardo dopytywanie się fanów co z Infinities Return of the Jedi w trakcie odpowiadania na maile do wydawnictwa. Usiadł, pomyślał i wymyślił, i dostał swoją szansę na pełny komiks SW. Do tej pory widzieliśmy tylko dwie krótkie jego prace w Tales, gdyż propozycję na pracę przy komiksie SW: TPM Episode I odrzucił za radą "dobrego kolegi", czego żałował do dziś. Co by było gdyby C-3PO w trakcie tłumaczenia między Jabbą a Boushem (Leia) tak nieszczęśliwie spadł z podwyższenia Jabby, że stracił głowę i nie dokończył rozmowy. I znów widzimy naszych bohaterów patrzących w dal za odlatującym "Slavem I" unoszącym na pokładzie ciągle zamrożonego Hana. Co dalej, zobaczymy... Jak to w Infinities i tak pewne rzeczy muszą się wydarzyć, chociażby atak Rebelii na DS II, a jaki będzie finał, któż to wie.

I jeszcze jedno ważkie pytanie. Czyje były płyty nagrobne w domostwie Larsów i czemu ich nie było w ANH? Były trzy płyty, jedna wspólna rodziców Cliegga Greddy i Lefa Larsów, druga młodszego brata Ederna, który zmarł w wieku 14 lat, trzecia to wiecie... A nie było ich dlatego, że później usunął je Owen, aby Luke nie zdawał kłopotliwych pytań.


I to tyle na dziś z durnostojowego Insidera numer 71...

[droid] Star Wars Insider #71 - Paizo Publishing - listopad 2003 Czekamy na Twoje opinie o Opiniach Droida na forum Holonet.pl w tym topicu.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016