strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Opinie Droida - Star Wars Insider #70 nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Opinie Droida by Lorienjo

powiększ
Mieszane uczucia mam, po numeru tego przeczytaniu. Lekko "zwietrzały" i "nieświeży", miejscami nudnawy. Nic to, zajrzyjmy do środka.

I już od samego początku "naczalnik" zaprasza nas do licytacji, kto jest twoim ulubionym obcym? Możecie sami wziąć udział w plebiscycie (oczywiście w Basicu), a w nagrodę zostaniecie opublikowani. Czyż nie warto, zwłaszcza jeżeli kocha się Gungan?

Pierwsza "świeżynka". Donosy ;) z planu EIII... Ciekawe... Zwłaszcza, że zakończono już zdjęcia, a ja wczytuję to co miało miejsce jeszcze zanim GLu$ pojawił się na planie. Ciekawe... No fakt (SPOJLER!) tytuł jest wymyślony, ale nieznany, za to Sokoła ma nie być, może wydawać się ciekawe, ale czy na pewno?
Za to droga Raya Parka od kaskadera do superbohatera (to USA) wydaje się bardzo interesującą lekturą. American Dream, again... Well, może to i dobre, a może i nie. Ciekawym natomiast jest to, że im dalej w las tym Ray miał coraz większą szansę pokazania się jak na prawdę wygląda. Od Mortal Kombat 2 (1997), gdzie go zapewne nie znajdziecie, poprzez zamalowanego Sitha w TPM (1999), Sleepy Hollow (1999) bez głowy, X-men (2000) ropuchowatego, w końcu Ballistic: Ecks vs. Sever (2002) w pełnej krasie, aż po Iron Fist (2004), gdzie zagra główną rolę. :) Po ciekawej lekturze, czas na reklamę. Hyperspace i wszystko jasne...

I już po uzupełnieniu bądź wydaleniu płynów spotykamy Obcych (znowu?) z ATOC. Jest tu co pokopać. Jak zwykle moje ulubione kobiety... Clawdite, you know! Zolander z planety Zolan. Po pewnych problemach z radiacją część gadowatych mieszkańców zmutowała, co nie spodobało się "normalnym" stąd i prześladowania. Przykre... Ale przez to mamy naszą "epizodyczną" bohaterkę, która okazała się najlepsza, bo nie tylko zmieniała wygląd skóry, ale i potrafiła co nieco innego... Kochana mutacja!

Besalisk. Zaraz robię się głodny. Przepraszam na chwilkę, czas się doładować... I już. Dex pochodzi od ptaków z planety Ojom, zimnej i nieprzyjaznej prawie jak Hoth. Fakt, jeść musiał stąd i postura, a i pocił się niemiłosiernie na Coruscant bo było za ciepło. Ależ któż by go nie kochał i tych jego lecących portek? Za to kobitki mają do ośmiu rąk, aż strach pomyśleć co one mogą tym robić. ;)

Nautolan z jego legendarnym uśmiechem, czyli Kit Fisto himself. :D Jak wam powiem, że pochodzi z planety Glee Anselm w dodatku wodnej jak Mon Cal to już wiecie dlaczego tak pięknie wygląda i co potrafi tą "fryzurą". A jeszcze ten uśmiech. :D

Z ciekawych postaci, no tych dla mnie, pozostała Umbaranka... Nie wiem, czy ją nawet zauważyliście. Taka mała, biała, łysa, z wysokim białym kołnierzykiem niedaleko Palpiego. To ona. Fakt może i widzi w ultrafiolecie, bo u nich na Umbarze cokolwiek mroczno, ale ciekawą jest dlatego, że to (SPOJLER!) jej rasa, poprzez pozostawanie w "cieniu" i wiedzy na różne tematy stanie się kiedyś "zgubą" Jedi!

Dosyć obcych, wróćmy na swoje podwórko i znowu reklama, czyli... Jak się robi filmy rysunkowe w Cartoon Network. Idźcie zrobić sobie herbatę, będzie nudno. Rachu ciachu made in America z wielką pompą i szczegółami plus rzemiecha w Korei i już, zobaczycie w listopadzie, ci co będą mogli.

Stuart Freeborn. Droid kłania się w pas. Ci co nie wiedzą kto to niech się wstydzą. To on stworzył (Maker?) jedne z najważniejszych postaci SW. Zaczynał w 1936 roku (dla niektórych nie do wyobrażenia, gorsze niż bariera dźwięku, czy prędkość światła), aż po 2001 Odyseję Kosmiczną (no to już chwytacie?), gdzie stworzył lepsze efekty niż w Planecie Małp, aż do takich szlagierów jak, UWAGA! Chewie Wars! Yoda Strikes Back! Jabba's Revenge znany później jako Return of Jabba! I co, wiecie już kto to?! Gentelistoty czapki z głów, człowiek pracuje dla was już prawie 70 lat... No może akurat nie dla was, ale dla co niektórych droidów na pewno. :D

Koniec przynudzania z naszego świata, czas na: Holonet News. Na Coruscant, na Monument Plaza odbyła się parada SAG, czyli młodzieżowego ramienia COMPOR (nie mylić z COMPNOR). COMPOR to Commission for the Protection of the Republic. Młodzieńcy w wieku od 13 do 17 standardowych lat czyli jak kto woli obiegów, przemaszerowali z flagami republikańskich systemów w wojskowym ordynku w celu poparcia Republiki i polityki Kanclerza. Nie obyło się bez przemówień o odważnym ogrodniku, nie bojącym się usuwać gnijącej tkanki, ani ingerencji w strukturę wewnętrzną drzewa. Trzeba mieć odwagę do radykalnych czynów, aby ktoś mógł odpocząć w cieniu drzewa. Niech żyje Ogrodnik! Po odśpiewaniu Dha Verda Werda, poprzez specjalne łącze Kanclerz Palpatine pochwalił zapał młodzieży do umacniania nowego ładu. I to nie jest prawdą, że 95% SAG to ludzie. Aplikacje innych ras są rozpatrywane, a ci obecni członkowie SAG będą forpocztą nowych dowódców sił Republiki.

CIS Shadowfeed tym razem zbyt wiele "rewelacji" nie doniosło. Republika zaczęła obsadzać zdobyte systemy swoimi gubernatorami, w celu zaprowadzenia ładu i porządku. Gubernator Jerrod Maclain objął nadzór nad Brentaal, a gubernator Griff Takel nad Essels w sektorze Darpa. Po zawierusze wojennej porządek należy zaprowadzić, nowy ład. Z drugiej strony donosi się o coraz powszechniejszym przejmowaniu zakładów metalurgicznych przez siły republikańskie, celem odzyskiwania surowców ze zniszczonych droidów bojowych.

Galaxies. Czy opisywanie planet w czasie, gdy gra jest na rynku (spokojnie to nie do was) ma jakiś sens? Nuda...

Podobnie o Jedi Academy więcej dowiedziałem się z Holo niż z jałowego i miejscami pompatycznego artykułu. To jak to w końcu jest z tą nieliniowością fabuły, bo ponoć jest fantastyczna? Co do Galactic Campain Guide sądzę, znowu po lekturze Holo, że jest to książka dla miłośników SW, a mniej chyba dla graczy RPG. Dużo wszystkiego dla wszystkich, lub prawie wszystkich. Postacie, wątki, intrygi, lokacje, planety, duperele... Sam możesz co nieco zrobić i wymyślić.

W dziale archeologicznym badamy apartament Padme na Coruscant. Nic nowego nie odkryto, mimo, że zdjęcia kręcono tam aż trzy dni.

The NEW Essential Guide to Vehicles and Vessels daje nam sporo nowego z EI, EII, NEJ, a stare zostało napisane, poprawione i zweryfikowane na nowo plus dołożono kolorowe ilustracje, a wszystko to Haden Blackman, ten od Behind the Magic aż po Galaxies.

Gdy powiem wam, że w Republic #59 powróci A'Sharad Hett i stanie do konfrontacji z Anakinem, to... To może dla co niektórych nie wiedzących, że A'Sharad jest Tuskenem i w dodatku Jedi Knightem, a akcja ma miejsce po ATOC nie spowoduje przyśpieszonego bicia serca, taktowania procesora, czy co tam macie... Ale dla tych Wiedzących taka informacja to bomba. :D

Hasbro zauważyło Clone Wars i już tej jesieni zbieracze kurzołapów i durnostojów będą szczęśliwi. Anakin, Mace, Obi, Yoda, ale i Kit Fisto, i Saesee Tiin. Fakt z drugiej strony czeka na nas Durge i plastikowa Asajj Ventress (czy mówiłem wam, że nie gustuję w plastikowych pięknościach?). Ale będą też ARC, Clone Troopers i nowe pojazdy. Jupi! (To nie ja).

A czy wiecie, że Hasbro ma sumienie? A ono ich gryzie. Nie wszystko, co wyszło od Kennera, zostało wydane na nowo. Ale koniec, już czas i nie jeden, ale dwóch Imperial Dignitaries ujrzą światło dzienne tej jesieni... A na wiosnę, "nowy" Jabba the Hutt!!

I już. Została tylko trzecia część opowieści Timothego Zahna Hero of Cartao pod tytułem Hero' End. I już. Nie ma o czym pisać. Pisałem już dwa razy. świetna bitwa, ciekawe zmiany sytuacji, interesujące zakończenia, tylko... Po co Zahn produkował aż trzy docinki? Z jednego opowiadania Aarona Alstona miałem więcej frajdy niż z tej "trylogii". Bzdet, szkoda czasu. Z drugiej strony zakończenie wyjaśnia sporo z tego, co dotyczy Spaarti, cylindrów i Weyland w dalszej historii SW... Tak, koniec był najwartościowszy, ale tylko koniec.

I to tyle. Czekam już na następny numer, aby spłukać gorzki posmak po lekturze odcinka #70. Niech Moc będzie z Wami wszystkim, na zawsze.


Lorienjo SW Insider #70 - Paizo Publishing - wrzesień 2003 r. Czekamy na Twoje opinie o Opiniach Droida na forum Holonet.pl w tym topicu.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016