strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Opinie Droida - Star Wars Insider #56 nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Opinie Droida by Lorienjo

powiększ
Pamiętacie Durosów z Kantyny w ANH? A czy wiecie już jaki jest ich związek z Neimoidianami? Jeśli tak, to przejdźcie do następnego akapitu. Że Durosi przypominają przedstawicieli Federacji Handlowej zauważono od razu po wejściu TPM na ekrany. A właściwie to Neimoidianie są potomkami kolonistów z Duro. Durosi wędrowali po galaktyce od wieków, trafili też na Neimodię i osiedlili się. Jak to się stało, że o kolonii zapomniano niewiadomo. Faktem jest, że w nowych warunkach środowiskowych powstała nowa rasa, a właściwie zmutowała stara rasa do nowej postaci. Środowisko określa byt, Neimoidianie zaś wiele czerpią z otaczającego świata, a bogate życie owadów na Neimodii spowodowało to, że dorośli przestali opiekować się swoimi larwami. Tak oni rozwijają się poprzez larwy. Życie jest ciężkie, tak więc niech już larwy przyzwyczajają się do przyszłego życia, niech same sobie zapewnią byt, dzięki temu przeżyją najsilniejsze osobniki. Widać to zresztą w dorosłym życiu ekspansywnej Federacji Handlowej do dziś. Dbaj tylko o siebie!

Parę razy zastanawialiśmy się, kiedy odkryto Mon Calamari. Czy ktoś zauważył Quarenów w senacie w TPM?

Ben Quadrinos z Tund. Pamiętacie tego jegomościa, którego występ w wyścigu podów w TPM okazał się wielką pomyłką? Tak, któżby zapomniał efektowny koniec poda z czterema silnikami. Ale czy wiecie że Ben jest Toongiem i wcale ta rasa nie pochodzi z Tund, ale z sąsiedniej planety Toong'l? Teraz już tak. Niestety, słabosilni na rozumie Toongowie doprowadzili do katastrofy ekologicznej na swojej planecie i musieli wyemigrować. Ben osiedlił się na Tund. A skąd znacie Tund? A to zapewne z trylogii Landa Carlisiana i pewnego gostka prześladującego naszego bohatera. Rokur Gepta, mag z Tund. Niestety wtedy, w czasach Landa czyli ładnych kilkanaście lat po TPM, Tund też już była niezdatna do zamieszkania, o ile pamięć mnie nie myli, właśnie z powodu poczynać Rokura Gepty.

powiększ A z wykopalisk, kilka wspomnień z sali audiencyjnej Jabby. Wiecie, że Jabba cieszył się równym poważaniem jak inni aktorzy z ROTJ? A tak! Nie dosyć, że potrzebował aż trzech ludzi do "poruszania się", to jeszcze jako gwieździe przysługiwała mu własna charakteryzatorka. Dlaczego tak obleśni osobnicy dostają wszystkie piękne kobiety z okolicy? Dlatego, że mają kasę? No, ale i na nich przyjdzie kres. Lando już czuwa z wspaniałą "siekierką" w dłoni, zrobioną z suszarki do włosów, pistoletu SW kupionego w sklepie z zabawkami, spryskiwacza ogrodowego i kawałka rurki wodociągowej. My hero! Z takim orężem mógłby zagrozić... Chyba tylko tej biednej żabie z akwarium Jabby, która też grała. Robiła tak zwany ruch i zamieszanie w "talerzu" potężnego Jabby. A potem chlup przez gardziel do kubła i znowu do akwarium, i dubel.

Lorienjo
[01.03.2004] wer. 1.1 SW Insider #56 - Paizo Publishing - grudzień 2001 r Czekamy na Twoje opinie o Opiniach Droida na forum Holonet.pl w tym topicu.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016