strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Opinie Droida - Star Wars Insider #34 nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Opinie Droida by Lorienjo

powiększ
Mógłbym wam napisać parę rzeczy... O Ooli wtedy i dziś... O pomysłach C-3PO ratujących kolejne ujęcia SW... O Luku Skywalkerze przed, w trakcie i po SW... O Dacku, odnalezionym pilocie Rebelii... O powstaniu Coruscant w ROTJ SE... Czy w końcu o tym jak Michel A. Stackpole stworzył historie Rogue Squadronu z komiksów Dark Horsea od Anh, aż po pierwszą książkę jego pióra, tworząc jednocześnie prolog do serii w której się zaczytujemy... Ale nie, nie napiszę...

Dzisiaj napiszę wam o Shawnie Valdezie, liderze Rebelii, muzyku, koledze, chłopcu z marzeniami, zapalonemu graczowi... Napiszę wam jak stał się nieśmiertelnym w SW.

Gdy patrzę na kartę CCG Deciphera z ESB "Shawn Valdez" widzę: "Doświadczonego oficera ewakuacyjnego. Charyzmatycznego przywódcę żołnierzy z Echo Base. Wyszkolonego do przeprowadzenia ewakuacji struktur Rebelii z maksymalną efektywnością. Poetę, muzyka..."

Ale to nie cała prawda o nim... Był takim samym chłopcem jak my. Kochał to samo co my, żył życiem Luka, walczył ramię w ramię z Hanem i Chewiem, z zapartym tchem wodził oczami za Leią... Tak jak my... Jednak to u niego w wieku pięciu lat wykryto specyficzna odmianę białaczki... W wieku pięciu lat... Żadne znane lekarstwa galaktyki nie pomagały, nic... Nawet największy dar siostry w postaci szpiku kostnego mógł co najwyżej odsunąć w dal to co nieuniknione.

Miał w sobie Moc... Czy mówiłem wam, że był doskonałym graczem? A tak, nikt nie mógł mu dorównać w grach komputerowych, jednej z niewielu rozrywek jakie miał w okresach pomiędzy kolejnymi przeszczepami... Miał Moc... Ale tak na prawdę pokochał karty... Pokochał karty z ulubionymi bohaterami galaktyki. Rodzice i koledzy pomagali mu kolekcjonować karty do wymarzonych talii. I któregoś dnia na pierwszym oficjalnym turnieju organizowanym przez sklep, z podkrążonymi oczami po nieprzespanej nocy spędzonej nad tworzeniem talii i taktyki, zjawił się on, Shawn Valdez, osobiście. Poznał wtedy Gregga Keefera organizatora, polubili się nawet mimo olbrzymiej różnicy wieku. Gregg wspomina, że Shawn mimo, że nie przebrnął przez eliminacje, pozostawił mu w sercu obraz pasjonata, fana pragnącego grać i być tam, wśród rówieśników dzielących tę samą pasję i miłość do SW.

Jego matka mówiła później, że tej nocy po dniu jakże wspaniałych wrażeń, przez sen mały Shawn uczył kogoś jak się gra w CCG... Może Luka...? Następnego dnia w wieku 13 lat stał się jednością z Mocą.

Z tego miejsca chciałbym podziękować Greggowi, którego requiem dla Shawna wzruszyło serca fanów. Chciałbym podziękować Mattowi Mariniemu z Deciphera za pomysł uwiecznienia pamięci o Shawnie. Chciałbym podziękować Lucasfilmowi za zaakceptowanie projektu.

Panie i panowie, gentelistoty, oto Shawn Valdez, osobiście. "Gdy znajdzie się w potrzebie, natychmiast na pomoc mu zewsząd ruszają jego przyjaciele, po prostu kumple z wojska."


Lorienjo SW Insider #34 - wiosna 1997 roku (zaczyna wychodzić co dwa miesiące). Czekamy na Twoje opinie o Opiniach Droida na forum Holonet.pl w tym topicu.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016