strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Opinie Droida - Star Wars Insider #108 nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Opinie Droida by Lorienjo

okładka
"And he was a good friend..."

Launch Pad. Myślałem, że już gorzej być nie może. Ot denko, kiedyś się odbiją... Ale gdy tym razem spojrzałem na moje notatki, na tak skąpe notatki, to nie mogłem uwierzyć, że przeczytałem najnowszego Insidera. To chyba jakaś kpina...? Pewnie z okazji dziesięciolecia Epizodu I-szego, gdy Insider sięgnie ponownie 100 stron, zobaczymy... więcej reklam i haseł, że "musisz to mieć". To przykre, ale uważam, że na Star Wars nie ma już miejsca w Insiderze. Pozostały jakieś resztki... Dlaczego...? I na to pytanie powinien każdy fan odpowiedzieć sobie jak najwcześniej. A tymczasem...

Katie Lucas, córka George'a dla tych co nie "habla", okazuje się pisarzem, scenarzystą i odcinek "Wojen Klonów" "Jedi Crash" to jej dzieło. Hmmm... "I to się nadaje do prasy."


nowe
Double Trouble (Jonathan Wilkins). Całkiem nowy materiał, bo "Wojny Klonów" z natury są nowe. Jeden z niewielu nowy materiał w Insiderze. Ale to co zasługuje na "uwagę" to fakt, że jest to WYWIAD. Uwaga! Ten wyraz padnie dzisiaj jeszcze nie raz i ciekawe, czy zliczycie ile razy? Ale wróćmy do meritum... Wywiad z kim? Nie, nie z Kim Wilde... Niestety... Oczywiście, że dla mnie, bo ja dość wiekowy droid... Wywiad jest z głosami. Głosami Anakina (Matt Lanter) i Ashoki (Ashley Eckstein). Co za... frajda z... Oczywiście, aby dostać tę rolę, trzeba było zachować największą tajemnicę. A więc Matt starał się o rolę... Deaka Starkillera... A Ashley? A to... Padme, a nie tajemnicza i wtedy jeszcze nieobecna Ashoka. Ale głos zbyt młody, zbyt wysokie rejestry, zbyt... I kiedy się w końcu wkurzyła i była sobą, to została wkurzającą Ashoką. Proste, nie?

Ale fanów bardziej może interesować informacja, czy Ashoka ma swą historię sprzed "Wojen Klonów"? A któż to wie? Być może Dave Filoni, który z natury musiał wiedzieć wszystko. Tak... On może wiedzieć... Ale nikomu nie powiedział. Nie powiedział w żadnym z czterogodzinnych nagrań (był na każdym!), które przekładały się na 22 minuty filmu... A może i dobrze? Dowiemy się, gdy serial dobiegnie końca...


David?
Dealing with Darth (Jonathan Wilkins). O! "Niespodzianka", wywiad... Ten sam autor, ale "głos" inny. Pewnie wszyscy się już domyślili, że chodzi o... Davida Prowse'a. To kolejny aspekt nowego Insidera do przemyśleń. Ja, który czyta Insidera już od jakiegoś czasu, nic nowego pod słońcami Tatooine nie odkryłem. Ale nowi fani? Fakt, dla nich należy powtarzać. I to jest jak najbardziej w porządku. No tak, ale co i jak powtarzać? Cóż... W powtórkowych wywiadach nowego Insidera z tymi którzy kiedyś coś dla Star Wars, nie ma zbyt wiele ciekawych informacji. A te kilka co występują, jest dopełnianych "wodą" tudzież fotkami i... proszę, jest kolejny artykuł i można kasę w kasie odebrać. Tak oceniam obecne artykuły... Oczywiście można się z tym nie zgodzić, tu nie ma jedynie słusznej "urawniłowki" jak za oknem chociażby.

Więc co takiego istotnego ponownie wczytałem? Oczywiście, że aktorzy wolą grać tych złych, bo rzesze ludu lepiej zapamiętują tych złych (obecnie). I dlatego David z pomiędzy wielkiej futrzanej małpy i wielkiego zamaskowanego złoczyńcy wybrał Lorda Vadera. Czy słusznie? On uważa, że tak (choć Garrick Hagon powiedział mi, żeby nie wierzyć w to, co mówią aktorzy), bo Peter Mayhew zagrał przewybornie... Ale...

I już na szybko reszta. Mało co było widać przez wizjery maski, stąd ta charakterystyczna scena, gdy Vader się rozgląda na pokładzie "Tantive IV", aby... w kogoś leżącego na podłodze nie wdepnąć i się nie przewrócić (zresztą i Gerald Home opowiada sporo tego typu anegdot, bo gdy pracuje się w masce to...). A poza tym w "Imperium kontratakuje" widzimy Davida, gdy Vader jest bez maski... Pytanie do quizu: gdzie...? I niestety, nigdy nie spotkał Jamesa Earla Jonesa. To tyle... z pięciu stron Insidera. Bogato, nie...?Versus. Imperial Royal Guard vs Magnaguard. Serce fanów, bo przecież nie jakieś sztuczne charakterystyki (kto ile ma "sejwie"), pewnie jest po stronie... Zwycięzcy?


tabu?
Skin Wars (Jonathan Wilkins). Pewnie zgadliście, że wywiad, bo ten sam autor. Cóż... Temat tatuaży powraca od czasu do czasu także w uniwersum SW. Signum temporis, ot co. A wywiad jest z autorem książki "The Force in the Flesh" Shanem Turgeonem, czyli o zdobieniu ciała motywami zainspirowanymi "Gwiezdnymi wojnami". Autor jest wytatuowany oczywiście, przez co nabiera wiarygodności. I właściwie dla mnie to jest najważniejsze. Człowiek, który na swe tatuaże wydał 150 dolarów razy 120 godzin (tak, półtorej stuwy za godzinę), czyli niemałą fortunę, wie, że tatuaż to bardzo poważna sprawa, potrzeba dobrych wzorów, dużo kasy na najlepszych z możliwych artystów. Bo inaczej, to nawet nie ma co zaczynać. Szkoda zdrowia i urody. Więc zanim,... to może najpierw coś sobie naklej, tak na wakacje, albo namaluj mazakami, tak na jeden dzień...Final Cut (Jonathan Wilkins). Oczywiście wywiad. Tym razem z montażystą "Wojen Klonów" Jasonem Tuckerem. O, kolejny nowy materiał. Ale... to tyle. Dwa razy wczytałem i nawet jednego zdania nie wynotowałem. Cóż, albo mnie to nie rusza, albo... nic tu nie ma. "Sorry"... No tak, ale kolejne pięć stron z Insidera "wycięto". Normą już jest to, że strona tytułowa, która nie zawiera nic oprócz grafiki i tytułu, to dziś dwie strony. Tak to się robi grubość... Już zaczynam rozumieć, dlaczego odnoszę wrażenie, że Insider "chudnie". Szkoda, że nie w reklamach.A Long Time Ago... 1997 (Daniel Wallace). Jeden z ostatnich sprawiedliwych... Ale jak skończą się lata do powtórki, to i on pewnie zniknie. A komiksy poprowadzi ktoś nowy, lepszy,... młodszy...

Rok 1997... Pierwszy rok podziałów na tych "starych" fanów i tych "nowych". Pierwszy rok separacji w uniwersum... Dziś, po dwunastu latach, mamy nowe, wspanialsze SW... Przynajmniej w oczach niektórych. Cóż, świat się zmienia. Wtedy Lucas zmienił to, co znaliśmy i uznawaliśmy za niezmienne. Han strzelił drugi, a Luke krzyczał przerażony... Tym co zaobaczył...? Dostało się nawet kapeli Ewoków. I już nic nie miało być takie jak wcześniej. Od stycznia do marca w kinach zobaczyliśmy nową edycję pierwszej trylogii, SE, dla jednych "Special" dla drugich "Second". Pierwsze wprawki z nową technologią przed wielką premierą nowych filmów. I jak zwykle najlepsze były... efekty.


O-ola!
Oola La! (Pat Jankiewicz). Więc skoro mowa o poprawionej trylogii, to warto w ramach powtórek historycznych opowiedzieć o powtórnym występie Ooli... Nie, to nie wywiad, ale artykuł na mój gust na bazie starego wywiadu z Femi Taylor, znaczy się tancerką, którą poproszono po szesnastu latach, aby znów zatańczyła dla wielkiego Jabby (George'a?). I jakby na to nie patrzeć, to wypadło jej to bardzo dobrze. A mogło być inaczej? Oczywiście pięć stron, w tym dwie tytułowe. Standard... Chroń nas Makerze od takich dennych i coraz gorszych standardów! Ale Maker pewnie i tak nie słyszy... Bo mu dobrze.


okładka
Blaster

Books (Jason Fry). Czyżby nie wydano ostatnio nic nowego? A może Insider już za często jest drukowany? W każdym razie autor podsumował występy R2-D2 i C-3PO w dziesięciu najlepszych motywach powieściowych. To tyle, znaczy nic."It's a real challenge."

Comics (Daniel Wallace). "Invasion"! Kolejna nowa nadzieja dla fanów. Dark Horse wreszcie po latach będzie mógł się zmierzyć z legendą Yuuzhan Vongów. Wtedy (NEJ 1999-2003) mu nie dali za bardzo, teraz może...? Będzie uzupełnienie, a może coś całkiem nowego w miejsce "Rebellion"? Padło na Tima Taylora i Colina Wilsona. Trzymamy kciuki, gdyż niezbyt wiele nam zostało, a my ciągle liczymy na... Na co?Collecting (Gus Lopez). Historia Vadera to także 4830 produktów, od 1978 roku i Kennera po... wędkę. Wybaczcie, ale nie będę bił piany. Koniec.


nowy Insider
Toys (Gus Lopez). Już dawno sugerowałem połączenie tych dwóch działów, gdyż pan Gus nie zasługuje nawet na jeden. Gdzie jest Steve? Pewnie umył ręce, albo go wywalili, bo za mądry i... za drogi "af korz maj horz". Kasa, to ta druga strona medalu, o której fanatycy najchętniej by nie wspominali. Ale ona istnieje i w dziale zabawek chyba ją najlepiej widać, słychać i czuć. Zresztą nie tylko tu...Bantha Tracks #39 (Mary Franklin). Fani i akcje charytatywne. I to jest najważniejsze, i wychodzi tak mimochodem tu i tam. Star Wars to my, fani i... tylko fani. Bez nas już dawno by się to wszystko rozpadło. A więc jesteśmy siłą! Siłą, z którą nawet Maker powinien się liczyć, bo jest nas więcej i my decydujemy. Także jeśli chodzi o pomoc tym, którzy potrzebują. A więc... Może pod sztandarami...?Classic Moments. "Zdemaskowanie" Vadera! Czekaliśmy na to długie trzy filmy. A czy byliśmy rozczarowani? Absolutnie nie. Może tylko... Ale to dopiero w tej drugiej edycji.

Niewiele tego, bo i niewiele było. Ot kolorowe opakowanie, krzykliwe tytuły, ostro bijące po oczach kolory. Nic, za tę samą cenę. Znaczy podrożało i to okrutnie. Tak, daje się to (bo przecież nie poważny magazyn) czytać, jak już się znajdzie coś do czytania, ale nic po Insiderze nie pozostaje. Signum temporis... Dla mnie ostatnią nadzieją pozostaje serial fabularny. Tylko czy doczekam...?

[droid]
[24.05.2009]
SW Insider #108 - Titan Magazines - kwiecień 2009 r.

Artykuł: 1.
Czekamy na Twoje opinie o Opiniach Droida na forum Holonet.pl w tym temacie.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016