strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Opinie Droida - DVD - Clone Wars - Volume Two nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Opinie Droida by Lorienjo

powiększ
This is it! Hmmm... Powtarzam się. No tak, ale to drugi wolumin animowanych "Wojen klonów" i w dodatku lepszy od poprzedniego, gdyż... Ale o tym w dodatkach. Znowu się przekonałem, że oglądanie tej serii w całości daje o niebo lepsze wrażenia niż w kawałkach. Poza tym godzinkę można spokojnie wytrzymać przed telewizorem bez specjalnego znużenia. Tym razem autorzy zaserwowali nam "tylko" pięć odcinków, ale za to dwunastominutowych. A w nich historia końca wojny, od klęski na Hypori po początek EIII. A działo się sporo...

Po uratowaniu "rozbitków" z Hypori, czyli Ki-Adi-Mundi, Aayli Secury i Shaak Ti przed generałem zGrywusem, Rada Jedi stanęła przed problemem braków w szeregach rycerzy. W związku z tym z pewnymi oporami w trybie przyśpieszonym, bez odbycia próby "lustra" (pamiętacie "porażkę" Luka na Dagobah?) Anakin Skywalker został w końcu "pełnym" Jedi Republiki. Niestety czasu na świętowanie w ukryciu z Padme i jej "nowym" złotym C-3PO nie było (choć starczyło na...), wróg przeprowadzał ofensywę w Odległych Rubieżach. Siły Republiki zostały rozproszone i mimo odnoszonych sukcesów przestały stanowić skuteczne zabezpieczenie przed zuchwałym atakiem zGrywusa i Dooku na Coruscant. W tym czasie Obi-Wan i Anakin wykonywali misję zwiadowczą na Nelvaanie, która stała się ową ostateczną próbą "lustra" młodego Jedi. Planeta umierała, coś wysysało jej ciepło, zapadła wieczna zima. Wszyscy wojownicy wysłani na ratunek Matce zawiedli i nie wrócili. Anakin miał odmienić losy ludu i planety. I jak zwykle okazało się, że za całym nieszczęściem stoją "ludzie" z Unii Technicznej, a nie siły natury. Tajna fabryka badająca genetyczne i cybernetyczne możliwości udoskonalania i sterowania żołnierzami zniewoliła i zmieniał męską część Nelavaanian. Ratuje ich Anakin, który w jaskini doznaje wizji... Swej przyszłości? A na Coruscant trwa walka. Saesee Tiin na orbicie, Mace Windu w powietrzu i Yoda na ziemi odpierają kolejne fale droidów Konfederacji. Lecz ataki wydają się nie mieć sensu z taktycznego punktu widzenia... Chyba że? Palpatine! A tu pole do popisu dla zGrywusa, Shaak Ti, Magna Guards oraz Jedi Roron Corobba i Foula Moudany. Niestety... Efekt znamy, niestety także pewne kontrowersje w sprzecznościach z EU znanym z książek. Cóż, to tylko historia... Nie musi być prawdziwa, choć twórcy mają pewne argumenty za takim obrazem rzeczywistości. Lecz moim zdaniem słowo Makera ma większą wagę.

W ten oto sposób od filmu przeszliśmy do dodatków. Podstawowym dokumentem jest komentarz twórców o nowej wersji "Wojen klonów". A cel był jeden, połączyć "reklamówki", czyli poprzedni sezon "Wojen Klonów" z przyszłym EIII, a dokładniej z tak sławnymi napisami początkowymi. W dodatku pozwolono im odejść od owego migawkowego pokazywania bohaterów na rzecz historii. I dlatego moim zdaniem sezon drugi jest lepszy. To widać, gdy po godzinie wstajesz z fotela. Autorzy poszli "na całość", nawiązania z ROTJ, z ANH, przyjaźń Obiego z Anim, Obiego z Codym, złote blachy protokolarnego, Jedi Ithorianin, czy rozwinięcie postaci zGrywusa z owym kontrowersyjnym kaszlem. Cóż, tu mogli mocniej współpracować z Luca$iowem i nie byłoby problemu.

Pozostałe dodatki są już znane. Dział gier zawiera to samo co DVD EIII, czyli trailer i demo na Xboxa "Battlefrontu II" i trailer "Empire at War". Trailer EIII też znamy od kilku miesięcy. Ciekawsze są natomiast galerie zawierające szkice, sceny, plakat i grafiki z sezonu drugiego. Na samym końcu to czego się nie spodziewałem, ale ucieszyłem się jak mały droid. "Revenge of the Bricks", czyli jak SW może być wspaniałe w świecie klocków Lego. Z dobrym dźwiękiem na "dużym" ekranie sprawiło mi to niesamowitą przyjemność.

Kolejne DVD na którym polski dystrybutor mógł, gdyby chciał, zarobić. Warte swojej ceny i na pewno będę wracał do niego nie raz.

Lorienjo
[10.12.2005]
DVD - Clone Wars - Volume Two - Genndy Tartakovsky - Lucasfilm - wersja UK, region 2 - grudzień 2005 r.

- język angielski,
- napisy angielskie dla nie słyszących,
- dźwięk 5.1 Dolby Digital, 2.0 Surround plus komentarz w 2.0 Surround,
- 60 minut w kolorze,
- cena 15,99 GBP (funt brytyjski),
- klasyfikacja "PG" (poniżej 12 roku życia pod opieką dorosłych) - "contains mild fantasy violence."
Czekamy na Twoje opinie o Opiniach Droida na forum Holonet.pl w tym topicu.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016