strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Opinie Droida - SW Reader - Dorling Kindersley (DK) - 2005 r. nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Opinie Droida by Lorienjo

Tym razem nieco inaczej. Firmę DK znacie z pewnością z różnego rodzaju słowników obrazkowych, przekrojów, naklejek etc. Tym niemniej to nie koniec jej działalności na polu SW. Przy okazji kolejnych filmów sagi powstawały także podręczniki do nauki czytania dla dzieci. Tym, którzy uczyli się o Ali i jej psie, może się to wydać dziwne, że naukę czytania opiera się o film. Czasy się zmieniają, dzieciaki razem z nimi. Pytanie zasadnicze jest natomiast inne: Czy na lepsze?

Nieważne. Każdy z pewnością chciałby w szkole czytać o swych ulubionych bohaterach. Ja też. Lecz dla mnie to już trochę za późno. Dla was pewnie też, chociaż... Książki, o których wam opowiem, powstały na fali Epizodu III, a najważniejsze to jest to, że są napisane w basicu. Czy każdy z was biegle włada językiem swej ukochanej galaktyki? Nie? To najwyższy czas zacząć naukę, a do tego książki te są w sam raz. A są to cztery książeczki, napisane na czterech różnych poziomach trudności, w dodatku bogato ilustrowane, więc nauka nie może się nudzić. Czas zacząć...


SW: What is a Wookiee - Laura Buller i Kate Simkins - czerwiec 2005 r. powiększ

Leia ma ewoka. Wookiee ma Hana.

Poziom 1. Czyli krótki przewodnik po postaciach z sagi dla tych którzy zaczynają czytać, czyli w wieku od trzech do ośmiu lat. Dwa trzy zdania plus "a little extra" w postaci słownictwa SW. W sam raz, aby rozpocząć wędrówkę po bardzo, bardzo odległej galaktyce. "Talking machine", czyli "me", czyli C-3PO, Padmé, R2-D2, Chewbacca, Han Solo, Jar Jar Binks, Watto, Sebulba, pit droidy, sam Jabba the Hutt, Dexter, Jawa, Ewoki, Yoda i "już was wiodą przez ciemną uliczkę, i jesteście straceni dla starego świata.

- 32 strony,
- miękka okładka,
- format A5,
- ISBN: 0756611571,
- cena 3,99 USD.

SW: Journey Through Space - Ryder Windham - czerwiec 2005 r. powiększ

Poziom 2. Jeśli już wiemy kto jest kim w galaktyce, czas ją poznać samą. A najlepiej poznawać galaktykę poprzez najważniejsze miejsca pokazane w filmach, zwłaszcza, gdy zaczynamy czytać już sami. Tym razem więcej zdań opisowych, bardziej złożonych. Dołożono także ciekawostki oraz indeks pojęć. Oczywiście Coruscant, a dalej Naboo, Tatooine, Kamino, Geonosis, Kashyyyk, Utapau, Mustafar, Polis Massa, Yawin 4, Hoth, Dagobah, Bespin i Endor. Sporo, ale galaktyka także do maleńkich nie należy.

- 32 strony,
- miękka okładka,
- format A5,
- ISBN: 0756611598,
- cena 3,99 USD.


SW: Star Pilot - Laura Buller - marzec 2005 r. powiększ

Poziom 3. Jupi! Czytamy sami! No, tu jest już co poczytać. Na przykładzie rozwoju pojazdów latających pokazano historię sagi zdaniami wielokrotnie złożonymi. Oprócz znanych już ciekawostek i indeksu dodano słowniczek pojęć. Ale najważniejsze są środki transportu i poznawania galaktyki. Czy zauważyliście, że SW nie istnieje bez podróży kosmicznych? Droid Control Ship, Naboo Royal Starship, pody (a co, też pojazd), Naboo Royal N-1 Starfighter, Slave I, kanonierka Republiki, Jedi starfighter, "Niewidzialna Ręka", kapsuły ratunkowe, Imperial Shuttle, Tie, "Sokół Millenium", X-wing i na koniec SSD. Do wyboru, do koloru. Galaktyka otwarta dla każdego...

- 48 stron,
- miękka okładka,
- format A5,
- ISBN: 075661161X,
- cena 3,99 USD.


SW: Galactic Crisis - Ryder Windham - marzec 2005 r. powiększ

Poziom 4. Wreszcie coś dla fachowców, angielski papier toaletowy wisi u nas w łazience. To znajdziemy czas i miejsce, aby zgłębić o co tu chodziło w NT... Kto jest kim, dlaczego wydarzyło się to co się zdarzyło i dlaczego musiał narodzić się Vader. Doskonały bryk po "nowszej" trylogii, krótko i na temat.

- 48 stron,
- miękka okładka,
- format A5,
- ISBN: 0756611636,
- cena 3,99 USD.


OK, to nie jest nic specjalnego. Zwyczajne pap pa rappa pa. Lecz dla rozpoczynających wędrówkę po ścieżkach Mocy w bardzo, bardzo odległej galaktyce, te książeczki mogą okazać się użyteczne. A przecież o to w nich chodzi. Fakt, znalazłem kilka nieścisłości, ale nie oszukujmy się. Dziś nie wiemy wszystkiego już na sto procent. To historia, a więc jakiś margines błędu musiał się wkraść na strony wydawnictw. W każdym razie basic stoi przed wami otworem, od was zależy czy z tego skorzystacie.

Słowniczek fonetyczny:
Coruscant - core-rus-sant,
Dagobah - day-go-ba,
Geonosis - gee-oh-no-sis,
Kaminoans - kam-in-oh-anz,
Kashyyyk - kash-ick,
Mustafar - muss-tah-far,
Neimodians - ny-moy-dee-ans,
Obi-Wan Kenobi - oh-bee one ken-oh-bee,
Padmé - pad-may,
Polis Massa - poe-liss-mass-ah,
Qui-Gon Jinn - kwy-gon jin,
Sebulba - see-bul-bah,
Sidious - sid-ee-us,
Tatooine - ta-too-een,
Utai - oo-tie,
Utapau - oo-ta-pow,
Varactyl - va-rack-till.

Droid
[13.06.2005]
SW Reader - Dorling Kindersley (DK) - 2005 r. Czekamy na Twoje opinie o Opiniach Droida na forum Holonet.pl w tym topicu.
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016