strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Republic #72 nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Trackdown, część pierwsza

31 miesiąc Wojen Klonów

Quinlan Vos: "My goal's the same as it was - to find the second Sith! Nothing Else Matter! "

Mini-seria Obsession przejęła czołowych (czyt. filmowych) bohaterów sagi, zatem seria Republic koncentruję się na bohaterach stricte komiksowych, powoli przygotowując ich i czytelników do majowej kulminacji.

Nowy zeszyt duetu Ostrander/Duursema rozpoczyna kolejną mroczną historię, w której podążymy krętymi ścieżkami Quinlana Vosa. Zbliża się kres Wojen Klonów. Obi-Wan Kenobi ściga komandor Ventress, Vos za to nadal dąży do odkrycia tożsamości drugiego Sitha. Obsesja ta niejeden już raz wiodła go ku ciemności, a skrucha będąca jego udziałem w poprzednim zeszycie była tylko pozorna. Bezkompromisowa natura bierze górę, a odkrycie, którego dokonuje prowadzi go na trop tajemniczej morderczyni rasy Anzati. By dotrzeć do niej potrzebuje jednak pomocy starego znajomego, Dexa Dextera.

Jedi podjęli się wielu niewdzięcznych ról w trakcie konfliktu. Od początku wojny szpiegowskie gierki są domeną mistrza Tholme. Wielokrotnie słał na misje swych kolegów, lecz jak przyznaje, nigdy sam nie pobrudził sobie rąk. Informacje, które napływają od jego siatki dowodzą, że złe siły koncentrują się na planecie Anzat. Wmieszanie w galaktyczny konflikt jej mieszkańców może stanowić duże niebezpieczeństwo dla Republiki. W nowej misji mistrz Tholme nie może liczyć na Quinlana Vosa i w podróży na Anzat towarzyszy mu mistrzyni Aayla Secura. Rysunki i styl błekitnoskórej Twi'lekanki jak zawsze stanowią ozdobę komiksu rysowanego przez Jan Duursemę. Żal tylko, że Secura nie będzie towarzyszyć nam w kolejnym zeszycie, gdyż zostaje wysłana przez Radę Jedi z misją na Trigalis (historia opowiedziana w pierwszym zeszycie Obsession)

Pierwsza część Trackdown dostarcza sporo emocji. Już pierwsza scena ukazuje ciekawą reminiscencję - walkę Tholme'a z hrabią Dooku, podczas której ten pierwszy traci oko. Poszukiwaniom, które prowadzi Quinlan Vos nie towarzyszą może spektakularne pojedynki, ale fani tej postaci nie powinni być zawiedzeni. Najciekawsze sceny rozgrywają się jednak na Anzat, gdzie Tholme i Secura poszukują śladów nowego spisku skierowanego przeciwko Republice, a to co odkrywają, niewątpliwie zachęca do sięgnięcia po kolejny zeszyt. Do zobaczenia za miesiąc.

Rif

|przeczytaj inne recenzje|

Fabuła: 7/10
Grafika: 7/10

Tytuł: Republic #72: Trackdown, part one
Scenariusz: John Ostrander
Rysunki: Jan Duursema
Tusz: Dan Parson
Kolory: Brad Anderson
Cover art: David Michael Beck i Brad Anderson
Wydawca: Dark Horse Comics, grudzień 2004Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016