strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Sacrifice nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


SACRIFICE
(Star Wars Republic #49 )Powracamy do znanego nam doskonale tandemu Ostrander - Duursema. Nie wiem czy to moje subiektywne zdanie czy rzeczywiście z każdą historią idzie im coraz lepiej?

Powracamy również do naszych "starych znajomych" czyli Quinlan Vosa i Aayli Secury, jak i wielu innych, ale o tym później.

Większa cześć akcji ma miejsce na stacji kosmicznej znanej jako "koło". Widzimy złodziejkę, która próbuje uciec ze zrabowanym przez siebie łupem. Mamy tez zły charakter, osobnika rasy Falleen, który jest zdecydowany na wszystko aby odzyskać skradziony przedmiot.

W międzyczasie przenosimy się na Courscant, gdzie obserwujemy rozmowę pomiędzy mistrzem Tholme a Yodą i Mace Windu. Tholme martwi się o swojego byłego padawana Vosa, który stal się szpiegiem wśród rożnego rodzaju szumowin, lecz od pewnego czasu nie ma od niego żadnego znaku. Usłyszano jednak o pewnym osobniku nazywającym siebie Korto Vos. Była padawanka Vosa Aayla zostaje wysłana z misją. Ma odnaleźć Vosa i sprowadzić go na Coruscant.

Aayla przy pomocy Chadra Fan o imieniu Tookarti dość szybko odnajduje swego mistrza, który na stacji kosmicznej "koło" jest kimś w rodzaju szefa podziemnej organizacji przestępczej. Vos ma wielkie wyrzuty sumienia z powodu śmierci dwustu Jedi na arenie na Geonosis. Uważa, ze cześć winy spada na niego. Rozmyślania przerywa pojawienie się złodziejki, którą mieliśmy okazje widzieć na pierwszych stronach komiksu. Rzeczą, którą ukradła okazuje się być dysk z informacja, iż separatyści chcą zaatakować fabryki klonów na Kamino. Aby separatyści nie dowiedzieli się, ze ich plan został odkryty Quinlan chce oddać dysk Falleenowi.

Na ochotnika zgłasza się złodziejka Khaleen, którą po odzyskaniu dysku Falleen o imieniu Zenex próbuje nakłonić feromonami do samobójstwa. Vos zapobiega temu w ostatnim momencie demaskując się jednocześnie w jego oczach jako Jedi. Zenex próbuje powtórzyć sztuczkę z feromonami, tym razem na Aayli. Z marnym dla niego skutkiem.

Jedi odnajdują osobę, której maja przekazać dysk. Aayla wraca na Coruscant, Quinlan zostaje aby pracować pod przykrywka i wszystko wygląda doskonale... gdyby nie to, ze Tookarti przekazuje Lordowi Tyrannous'owi informacje o tym, ze Republika wie o zbliżającym się ataku.

Zadziwiająco wiele dzieje się w tak krótkiej historyjce.
Odnajdujemy Vosa pogrążonego w beznadziei, spotykamy Aayle Securę, nie jako zagubionego ucznia, lecz trzeźwo myśląca Jedi, widzimy złodziejkę zakochana w Vosie i wreszcie sama niebanalna intryga.
Z istotnych rzeczy należy tez wspomnieć tytułowe "poświecenie" w odniesieniu do obowiązków rycerzy Jedi bo temat pojawia się kilkakrotnie.

Stronę graficzna można skwitować jednym słowem - Duursema. Ale trzeba zwrócić uwagę na to, ze naprawdę jest coraz lepiej. Mniej fajerwerków, więcej malarstwa.
Całość jest co prawda jedynie wstępem do Defense of Kamino, ale wartym przeczytania.

Kielo

Fabuła: 8/10
Grafika: 9/10
|przeczytaj inne recenzje|

Tytuł: Sacrifice
Scenariusz: John Ostrander
Rysunki: Jan Duursema
Okładka: Ryan Benjamin
Wydawca: Dark Horse Comics, 2003
Wydanie: 1 zeszytFigurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016