strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Republic #75 nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyRepublic #75: Siege of Saleucami, część druga z czterech

trzy tygodnie przed Zemstą Sithów

Quinlan Vos: "Join me and help bring peace to the Galaxy - od die."
Tholme: "You're not going to kill me, Quinlan."

Saleucami. Walki trwają od pięciu miesięcy, lecz żadna ze stron konfliktu nie może przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Separatyści widzą swą szansę w próbie zabójstwa mistrza Oppo Rancisa, doskonałego stratega Republiki, który korzystając ze swej bitewnej medytacji rozbija wszelkie ataki przeciwnika. Mroczne spotkanie dowódców z hrabią Dooku przynosi jeszcze jedno zadanie - sabotujący od miesięcy działania Separatystów mistrz Tholme musi zginąć.

Wiele w tej opowieści sekwencji walki, lecz stanowią one jedynie tło dla dramatycznych wydarzeń, z którymi zmierzą się bohaterowie Republiki. Zeszyt ma kilka znakomitych momentów, jak choćby scena medytacji mistrza Tholme'a. Pojawia się w niej: jego ukochania Tra Saa, a także mistrzowie Yoda i Zao. Każda kolejna scena robi się bardziej mroczna, nadciąga burza, nadciąga pierwszy padawan Tholme'a - Quinlan Vos. Krucjata Vosa przeciwko drugiemu Sithowi trwa, lecz wcześniej musi się zmierzyć ze swą mroczną naturą. Pojedynek Tholme'a i Vosa jak żywo przypomina starcie Kenobiego ze Skywalkerem, nawet sceneria jest podobna. Wybory, każdy z nich musi wykonać krok, który zdecyduje o losach może nie tylko ich samych. Wola Mocy.

Aayla Secura tym razem ma mniej do powiedzenia, ale za to wiele do zagrania ciałem. Widzimy ją na kilku stronach, walczącą z oddziałami separatystów. Tradycyjnie, walcząca niebieskoskóra Twe'lekanka w wydaniu Jan Duursemy jest przesympatycznym doznaniem wizualnym (z niecierpliwością czekam na nową figurkę Secury). Żal tylko, że to już jedna z ostatnich opowieści, w której pojawiają się bohaterowie Ostrandera. Nim przyjdzie się z nimi rozstać, pozostaje zapoznać się z dwoma kolejnymi zeszytami serii Republic, ukazującymi ostatnie godziny oblężenia planety Saleucami. A co potem? Potem czekają nas jeszcze cztery ostatnie zeszyty serii Republic (seria ma zakończyć się wraz z zeszytem 83) i... już niebawem wszyscy się dowiemy jaką przyszłość szykują nam twórcy z Dark Horse Comics.

Rif

  

  


Fabuła: 8/10
Grafika: 8/10

Tytuł: Republic #75: Siege of Saleucami, part II
Scenariusz: John Ostrander
Rysunki: Jan Duursema
Tusz: Dan Parson
Kolory: Brad Anderson
Okładka: Jan Duursema i Brad Anderson
Wydawca: Dark Horse Comics, kwiecień 2005

|przeczytaj inne recenzje|Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016