strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Obsession #3 nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyObsession, część trzecia

Nasi bohaterowie, uwięzieni we wraku krążownika, walczą z czasem by ujść z życiem z pułapki, którą zastawił na nich niezmordowany Durge. Gnany tytułową obsesją Obi-Wan odłącza się od swego byłego padawana by szukać śladów Ventress. To Anakin musi stawić czoła łowcy nagród; zadanie, z którego wywiąże się aż za dobrze.

Ponownie tandem Blackman/Ching rzuca czytelnika w wir gwiezdnowojennych wydarzeń. Na kartach trzeciego już z kolei zeszytu Obsession, akcja od samego początku wciska w fotel, by zwolnić dopiero przy ostatnich kartkach. Warto odnotować raz jeszcze świetną kreskę komiksu, opierającą się panującym trendom, uznającym jedynie gładkie, okrągłe linie. Przyczepić można się jedynie do nieco karykaturalnej sylwetki krążownika Acclamator, również potyczka w przestrzeni kosmicznej wygląda nieco chaotycznie. Ogólnie jednak mamy do czynienia z wciąż wysokim poziomiem graficznym, potęgowanym jeszcze dzięki eleganckim kolorom.

Trzeci Obsession to przede wszystkim starcie między Durgem a Anakinem Skywalkerem. Ta intensywna potyczka zajęła dziesięć stron. Walczący nie mówią zbyt wiele, przez co kartki przelatują przed oczyma błyskawicznie. Z tego samego powodu czytelnik nie dowie sie w zasadzie niczego nowego na temat tajemniczej postaci łowcy nagród. Naturalnie, tylko jeden z walczących odejdzie o własnych siłach z pola walki.

Równocześnie, Kenobi zdobywa potrzebne dane i wkrótce nasi bohaterowie mogą opuścić skazany na zagładę statek. Oczywiście, zbyt łatwo pójść nie może, zatem do walki zostają rzucone tuziny droidów. I byłoby na prawdę nieprzyjemnie, gdyby nie interwencja starych przyjaciół, którzy ratują skórę duetowi Jedi.

Trzeci zeszyt Obsession ważny jest w zasadzie z jednego tylko względu. Pokazuje jakim człowiekiem stał się Anakin. To w jaki sposób 'uporał' się z Durgem daje wyraźnie do zrozumienia, iż transformacja małego Annie jest niemalże kompletna. Sadystyczny grymas mrocznej statysfakcji Anakina, jaki widnieje na kartach komiksu dosadnie mówi z kim mamy do czynienia.

Już jako zgrany zespół, nasi bohaterowie wspólnie knują dalsze plany odszukania i pojmania Ventress. Potyczka we wraku krążownika odświeżyła więzy przyjaźni między Obi-Wanem i Anakinem. Byle tylko wytrzymały, nim ta krucjata dobiegnie końca, gdyż na horyzoncie jeszcze wiele zmagań, a pokusa Ciemnej Strony szepcze ze wszystkich stron...

[Miagi]

Fabuła: 6.5/10
Rysunek: 9/10

|przeczytaj inne recenzje|

Tytuł: Star Wars: Obsession #3
Scenariusz: Hayden Blackman
Rysunek: Brian Ching
Cover art: Brian Ching
Wydawca: Dark Horse Comics, styczeń 2005Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016