strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Obsession #2 nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyObsession, część druga

Podczas, gdy echa wielkiej wojny zdają się cichnąć, osobista krucjata jednego z największych mistrzów Zakonu Jedi nabierać zaczyna tempa. W wir wydarzeń włączony zostaje były uczeń mistrza, jego pomoc bowiem staje się konieczna, by krucjata mogła być kontynuowana. Dwoje wojowników stawić musi czoła czyhającemu zewsząd niebezpieczeństwu...

Duet Blackman/Ching przedstawia ciąg dalszy zmagań Kenobiego z nękającą go obsesją. Idylliczne sceny na Naboo, gdzie Skywalker odpoczywa od wojen, niespodziewanie przerywa przybycie Obi-Wana. W objęciach Padme, Anakin odnajduje wreszcie spokój, a nawet przyznaje, że są takie momenty kiedy chciałby więcej już nie walczyć. Gdyby więc nie przybycie Kenobiego, mniema czytelnik, możliwe, że los Skywalkera potoczyłby się inaczej. Niestety, indoktrynacja Palpatine'a sięga na tyle głęboko, iż na samo tylko wspomnienie jego imienia Anakin zaciska dłoń na rękojeści miecza.

Konfrontacja Obi-Wan/Anakin wyraźnie staje się punktem przełomowym; zaskakująco i dość niefortunnie jak się okaże, po stronie Kenobiego staje Padme. Jasne jest, iż uważa ona obowiązki Rycerza Jedi za nadrzędne, wielkodusznie więc, ale i naiwnie, nalega na Anakina by ten pomógł swemu byłemu Mistrzowi. Z kartek uderza chłodne zachowanie Kenobiego względem Padme i Anakina, graniczące nawet z nieuprzejmością. Daje to wiele do myślenia na temat zgubnego wpływu misji, jakiej się podjął.

Cel misji naszych bohaterów okazuje się być (surprise) pułapką. Na ich życie czyha nie kto inny, jak niesławny Durge, łowca nagród i chłopiec na posyłki Hrabiego Dooku, który dawno już powinien był zginąć. Ma się jednak całkiem nieźle, skoro jest w stanie stawić czoła dwójce Jedi i to nie byle jakich. I choć szala zwycięstwa zdaje sie przechylać w stronę Jedi, to jednak determinacja Durge'a stawia sprawy w zupełnie innym świetle.

Drugi zeszyt Obsession zostawia czytelnika w środku akcji, niczym film akcji przerwany reklamami. Warto jednak wytrzymać te parę tygodni, gdyż wydarzenia zaczynają nabierać tempa po dość niemrawym wprowadzeniu w zeszycie pierwszym. Czy Kenobi sfiksuje do końca? Czy Anakin wróci do swej Padme? Czy Durge wreszcie kopnie w kalendarz? Odpowiedzi na te i inne pytania (być może) w kolejnych odcinkach Obsession. Stay tuned!

[Miagi]

Fabuła: 9/10
Rysunek: 8.5/10

|przeczytaj inne recenzje|

Tytuł: Star Wars: Obsession #2
Scenariusz: Hayden Blackman
Rysunek: Brian Ching
Cover art: Brian Ching
Wydawca: Dark Horse Comics, grudzień 2004Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016