strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > General Grievous #3 nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyGenerał Grievous #3

Flynnowi Kybo i jego sprzymierzeńcom udało się namierzyć Generała Grievousa za pomocą probotów, które wysłano w ślad za ostatnią jego transmisją. Gdy maszynom jednak nie udaje się zgładzić celu, staje się jasne, iż śmierci Generała należy dopilnować osobiście. Tymczasem, nieoczekiwanie, przybywa pomoc dla uwięzionych padawanów...

Charakterystyczny rysunek Ricka Leonardi, obecny także w poprzenich zeszytach, a także świetne kolory Lucasa Marangona, doskonale oddają atmosferę fabuły. Rysunek staje się bardziej szczegółowy, im bliżej znajduje się dany obiekt. Pozbawione niekiedy detali tła nie przeszkadzają akcji na pierwszym planie, kolory zaś współgrają z rysunkiem tak, by uwypuklić to co na danym kadrze jest najważniejsze.

Trzeci, przedostatni zeszyt serii Grievous, scenariusz do którego stworzył Chuck Dixon, nabiera długo oczekiwanego w poprzednich częściach tempa. Nieudana próba zgładzenia Generała przez proboty to jedynie początek. Czytelnik staje się również świadkiem śmiałej akcji ratunkowej, mającej na celu wydostanie pochwyconych pawadanów z niewoli Grievousa. Niemal natychmiast następuje akcja odwetowa Generała, równocześnie zaś, do systemu Anoat przybywa Flynn Kybo i sprzymierzeńcy.

Komiks rzuca nieco więcej światła na postać Generała Grievousa. Okazuje się, iż nawet ten chłodno kalkulujący strateg nie ustrzeże się od błędów. Nie docenił uporu i sprytu populacji Ugnautów, przez co na straty trzeba było spisać projekt, na cele którego poświęcono wiele czasu i środków. Co ważniejsze jednak, stracił wiele w oczach swoich zwierzchników - ucieczkę padawanów obserwował adiutant Hrabiego Dooku. Wściekły Grievious osobiście poprowadził akcję odwetową, wyniki której ukaże zapewne ostatni zeszyt serii.

Flynn Kybo i jego sprzymierzeńcy przygotowują się do akcji. Podstępem udało im przeniknąć się do najbliższego otoczenia Generała; nadszedł moment, na który wszyscy tyle czekali. W tym samym momencie, młodzi Jedi walczą o życie, stawiając czoła Grieviousowi i jego droidom. Konfrontacja jest nieunikniona. Już niebawem ostatni zeszyt serii Generał Grievous.

[Miagi]

Fabuła: 9/10
Rysunek: 9/10

    

  


|przeczytaj inne recenzje|

Tytuł: Star Wars: General Grievous #3
Scenariusz: Chuck Dixon
Rysunek: Rick Leonardi
Cover art: Rick Leonardi, Mark Pennington, Lucas Marangon
Wydawca: Dark Horse Comics, maj 2005Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016