strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Clone Wars - Kroniki > Szpiedzy z Tarhassan nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Szpiedzy z Tarhassan - League of Spies - Aaron Allston
3 miesiąc Wojen Klonów
Jest opowiadanie! Jest i to Aarona Allstona "League of Spies". Nie dosyć, że opowiadanie, to jeszcze kontynuacja "The Pengalan Tradeoff" z Insidera #65. Jupi! Kilka tygodni po Pengalan znany nam wywiadowca (dawniej księgowy) Joram Kithe razem ze swoim druhem Mapperem Gannem (dawniej ARC klonem z Pengalan, który na skutek odniesionych ran po rekonwalescencji nie dołączył już do swojego oddziału) wyrusza na Tarhassam, aby odbić aresztowanego agenta Republiki. Standard? Nie, jeśli chodzi o Aarona... I po co było się starać i ratować własną skórę? Ktoś w "jaskiniach" Senatu, w jakiejś komisji doszedł do wniosku, że skoro księgowy bez przygotowania okazał się lepszy od oddziału klonów, to należy pójść dalej tą drogą. I oto na Tarhassam powołano nową komórkę wywiadu złożoną z samych biurokratów. Czy każdy człowiek może być agentem? Chyba nie, ale każdy może mieć szansę (good morning USA). Ale czy chce? I już na dobry początek nasi bohaterowie uczestniczą w zebraniu na temat: Akcja odbicia aresztowanego. Wszystko zgodnie z planem zebrania. Punkt 1. Spotkanie agentów. Sprawdzenie listy obecności. Wybranie.... Co? Ano. I tak dalej i tym podobne. I już po kilku godzinach, gdy zebranie powoli dobiega końca:

Joram spojrzał cierpiącym wzrokiem na Maperra i wyszeptał:
- Zastrzel mnie.
- Nie, ty zastrzel mnie pierwszy.
- Jestem starszy stopniem, ty mnie zastrzel.
- Cherek jest dowódcą operacji. Zastrzelmy go razem.
- Popieram. Kto za?
Dwa głosy za.


A to dopiero początek. Jest to bardzo ciekawa i dowcipnie opisana analiza psychologiczna zachowań osobników rzuconych na głęboką wodę, gdy pływać nie umieją. Ilu z nich da radę?

[droid]

SW Insider #73 - Paizo Publishing - grudzień 2003 r.

|chronologia|

Clone Wars - Kroniki


Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016