strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Clone Wars - Kroniki > Holonet News nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Holonetowe wieści z frontu Wojen Klonów Pablo Hidalgo
19 miesiąc Wojen Klonów
Planeta Virujansi znalazła się pod okupacją Konfederacji, której siłę bojową stanowi tradycyjnie armia droidów. Na pomoc mieszkańcom planety Republika wysyła generała Obi-Wana Kenobi, jego ucznia Anakina Skywalkera i kontyngent szturmowców klonów, do których dodatkowo na miejscu dołączają siły lokalnej milicji.

W trakcie bitwy olbrzymią brawurą wykazał się Anakin, który w pierwszej fazie ataku wraz z podległymi sobie myśliwcami rozbił w pył siły powietrzne Separatystów. Pozbawione wsparcia z powietrza siły lądowe, nie stanowiły wyzwania dla oddziałów dowodzonych przez Kenobiego.

Jak donosi Holonet: Anakin Skywalker otrzymał na Virujansi tytuł "Warrior of the Infinite", przyznany za wyzwolenie spod okupacji Separatystów. Tytuł ten przyznawano dotychczas tylko 29 razy przez 6000 lat. To wielki honor, ale... Z drugiej strony szerzą się głosy, że za dużo się mówi o Jedi w Holonecie. Wygląda na to, że wykorzystując media, Jedi, urabiają opinie publiczną na swoją modłę. Pewnie im chodzi o wpływy i władzę.

Na Mon Calamari hakerzy Separatystów uderzyli w Coral City i wykradli plany okrętów wojennych, systemów napędowych i uzbrojenia. Podejrzewa się Unię Techniczną, która przez wiele lat starała się o to, aby Mon Calamari połączyli z nimi swoje siły.

CIS Shadowfeed odniósł sukces. Poprzez oficjalne łącza, udało się wyemitować noworoczne przemówienie hrabiego Dooku. Zapewnił wszystkich, że dominacja i wpływy Jedi w Senacie oraz ich zbrodnie już niedługo się zakończą, a Separatyści doprowadzą do zwycięstwa i osądzenia zbrodniarzy.

[droid] & Rif
Holonet News - SW Insider #72 - Paizo Publishing - grudzień 2003 r.

|chronologia|

Clone Wars - Kroniki


Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016