Imperial City Online > Clone Wars - Kroniki > Incydent ze Spaarti strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Clone Wars - Kroniki > Incydent ze Spaarti nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Incydent ze Spaarti - Hero of Cartao - Timothy Zahn
12 miesiąc Wojen Klonów

Tym razem Timothy wziął się za temat cylindrów Spaarti. Co to, skąd to i dlaczego tak się zowie? Jupi, chciałoby się krzyknąć, ale spokojnie, nie ma po co. Nie rozumiem, dlaczego Zahn produkował aż trzy odcinki? Pewnie dla kasy. Z jednego opowiadania Aarona Alstona miałem więcej frajdy niż z tej "trylogii". Bzdet, aż szkoda czasu. Ale z drugiej strony...

Tak, nie wolno nam zapominać, że chodzi o Spaarti, a dokładniej o fabrykę Spaarti Creations obsługiwaną przez dosyć dziwną rasę z niesamowitymi umiejętnościami. To tutaj uważam, że Zahn poleciał po łebkach. Cudna rasa, cudna technologia, cudna fabryka, kierowana przez człowieka i w dodatku nie ma drugiej takiej w całej galaktyce. Cud!

Nic to, dalej mamy dobry warsztat. Palpatine udostępnia projekt cylindrów klonujących nowego typu, mających przyśpieszyć produkcję nowych klonów dziesięciokrotnie! Udostępnia i wymaga natychmiastowej produkcji. Ale Lord Sidious trzyma rękę na pulsie i zaczyna się taniec wojenny. Z jednej strony Republika i klony, z drugiej separatyści i Federacja Handlowa, z trzeciej fabryka Spaarti z jej prezesem, jego synem i Jedi, z czwartej Lord Sidious. Kogel mogel, potyczka za potyczką, raz na wozie raz pod wozem... Świetna bitwa, ciekawe zmiany sytuacji, interesujące i zaskakujące puenty, tylko... Tylko nie było to konieczne do zakończenia historii, a przynajmniej nie w takiej ilości.

Fakt, koniec jest najciekawszy. Zakończenie wyjaśnia bowiem sporo z tego, co dotyczy Spaarti, cylindrów i Wayland w dalszej historii SW... Tak, koniec był najwartościowszy, ale tylko koniec.

Króciutko jak na "trylogię"? Fakt, ale moim zdaniem nie ma o czym pisać, a powielanie opisów potyczek, aby tylko przedłużyć oczekiwanie na zakończenie nie leży w moim guście. Mimo to uważam, że dla miłośnika SW jest to pozycja obowiązkowa z uwagi na "następną" trylogię Timothy'ego Zahna.

[droid]
Hero of Cartao - Timothy Zahn

I - Hero's Call - SW Insider #68 - Paizo Publishing - czerwiec/lipiec 2003 r.
II - Hero's Rise - SW Insider #69 - Paizo Publishing - sierpień 2003 r.
III - Hero's End - SW Insider #70 - Paizo Publishing - wrzesień 2003 r.
|chronologia|

Clone Wars - Kroniki


Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016